Svart tryckt dekor med förgyllda detaljer. 12 mattallrikar, 12 mindre mattallrikar, 10 assietter, 6 djupa tallrikar, 5 djupa tallrikar (mindre) 6 uppläggningsfat i olika storlekar, karotte, såsskål samt terrin med lock(37 x 22)
Slitage, nagg, sprickor.