SKÅLAR MED LOCK, 4 st, keramik, "Ikikukka", Heljä Liukko-Sundström Arabia, monogramsignerade.
Välvt lock med dekor av blå tulpaner, mörkgrön blomkruksformad skål. Tot. höjd 12 cm.
Bruksslitage.