TALLRIKAR, 7 st, porslin, Rörstrand, med Friherrliga ätten von Höpkens vapen, de flesta daterade 1916.
Polykrom dekor. 6+1, diameter 22-24cm.
Bruksslitage. Repor. Mindre nagg.