KLÄDHÄNGARE, 2 st, "Dekorativ", Skoglunds Metallgjuteri, 1900-talets andra hälft.

Lövträ samt vitlackerat trä, krokar och beslag av mässing. En med 4 krokar och en med 6 . Den mindre märkt med etikett. Längd 46-57 cm.

Ställvis slitage. Märken och färgbortfall. Skador vid skruvhålen.

Utropspris
1 500 SEK