Lövträ samt vitlackerat trä, krokar och beslag av mässing. En med 4 krokar och en med 6 . Den mindre märkt med etikett. Längd 46-57 cm.
Ställvis slitage. Märken och färgbortfall. Skador vid skruvhålen.