Carl Waldemar Olson

(Sverige, 1864-1940)
Carl Waldemar Olson
(Sverige, 1864-1940)

CARL WALDEMAR OLSON, olja på duk, signerad C Olson och daterad -02.

Skymningslandskap. Bildens mått 120 x 190 cm.

Slitage. Ställvis krackelyrer. Mindre färgbortfall och fläckar.

Utropspris
8 000 SEK