CARL MALMSTEN, matgrupp, "Herrgården", 6 delar, Bodafors, 1960-tal.

Björk. Fem stolar med sitsar klädda med randig textil, brännstämplade. Bordets diameter 115, höjd 74,5 cm.

Bruksslitage. Torkad stoppning. Repor. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK