FLÖJT, trä. MOSSI / BWA, BURKINA FASO.

H 19

Slitage, spricka

Proveniens

Peter von Busch samling

Nr 189, Liljevalchs: Före Picasso, Afrikansk konst i svenska ägo. Avbildad s 78. 1988/1988
Louisiana, Danmark: "Afrika, Afrika!" 1989

Utropspris
2 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1118. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti/omkring 1900.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
6 500

ditt bud
Fair warning
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
6 500 SEK