264 föremål
Edward Hald, skål, graal, Orrefors.
5d 8 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Elit AB, 1960/70-tal.
5d 9 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Aksel Kjersgaard, spegel, Odder, Danmark, 1960-tal.
5d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, fat, Rörstrand.
5d 9 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Birger Kaipiainen, fat, ett par, Arabia, Finland.
1d 8 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Poul Christiansen, taklampa, "172", Le Klint, Danmark.
1d 7 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tapio Wirkkala, fat, Iittala, Finland 1955.
6d 7 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, Swedish Modern, 1940-tal.
1d 8 tim
1 375 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Göran Wärff, unik skål, Kosta.
10 tim 1m
1 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Giuseppe Bavuso, bord, "Flat", Rimadesio.
1d 8 tim
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Golvlampa, model 41046, Asea, 1950-tal.
1d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
1d 6 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, unik skål, Boda Åfors, 1963.
5d 8 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Reseur, 1900-tal.
5d 6 tim
Reseur, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jardinjär, jugend, 1900-talets början.
5d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ruth & Joanna, "Big Square Table", samtida.
2d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Swedish Modern, 1930-/40-tal.
4 tim 29m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, 6 st, Aneta, Växjö, 1960/70-tal.
1d 7 tim
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
1d 6 tim
Bordslampa, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940/50-tal.
1d 5 tim
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampor, ett par, 1960/70-tal.
1d 3 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, funkis, 1930-tal,
2d 6 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa med bord, 1950-tal.
1d 5 tim
Golvlampa med bord, 1950-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
1d 5 tim
Byrå, Fröseke, 1960-70-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per Hammarström, skulptur.
2d 6 tim
Per Hammarström, skulptur.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ingegerd Råman, skål, Orrefors 2006.
2d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paul Hoff, figuriner, 2 st, Gustavsberg.
5d 7 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, gardiner, 6 st, "Melodi".
4d 11 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK