1936 föremål
Valfrid Nelson, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LAURA ASHLEY matta maskinvävd ca 226 x 160 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, Fat, "Argenta" stengods, Gustavsberg.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARKIVSKÅP, Åtvidaberg, 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hermès, "Les cavaliers d'or", scarf.
200 EUR
Utropspris
250 EUR
ABRAHAM ORTELIUS, karta, 1584, kolorerad.
300 EUR
Utropspris
500 EUR
RUT BRYK, dekorationsfat, signerad BRYK II/II.
2 500 EUR
Utropspris
6 000 EUR
Hermès, sjal, "Feuilles d'Automne".
435 EUR
Utropspris
400 EUR
Spegel, 1800-tal.
420 EUR
Utropspris
600 EUR
Gustave Lino, olja på duk, signerad.
130 EUR
Utropspris
250 EUR
Louis Vuitton, "Monogram Shawl", sjal.
161 EUR
Utropspris
300 EUR
Albert Edelfelt, akvarell.
700 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KANDELABER, silver, GAD, Malmö 1930.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KÄPPAR, 2 st , omkring 1900.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL 1960-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 delar, silver, GAB, 1924.
4 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD barockstil 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GLASSERVIS, 54 delar, BODA, 1900-takets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GAB ljusstakar ett par silver Stockholm 1947.
806 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Fransson, olja på duk signerad.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, Hugo Troeds Bjärnum 1960-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLACKRING 18K guld m lapis lazuli ca 10 x 12 mm.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP 1940-tal "Haga".
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Almlöf, pastell, signed.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA 1900-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR barockstil 1800-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, rölakan, Ingegerd Silow, 226x164 cm.
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, Seamaster, Jedi, armbandsur, 40 mm.
1 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Soffa Bröderna Andersson 'Örenäs', 2000-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1950-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALLAR 4 st 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, olja på pannå signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BOKSNURRA England 1900-talets första hälft.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Poul Kjaerholm, fåtölj, "PK-22".
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SLAGBORD 1800-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA Italien 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR 2 st Danmark 1960-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR 3 par silver 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Collier 18K guld och vitguld, 59,0 g, ca 42 x 0,7 cm.
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
STOLAR 6 st Danmark 1960-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK