1679 föremål
Pauline Delacroix-Garnier,  Parklandskap.
2d 14 tim
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets början.
16 tim 8m
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sadelväska Qashqai, ca 63 x 56 cm.
3d 10 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1960/70-tal.
3d 11 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Schatull, 1800-tal.
2d 17 tim
Schatull, 1800-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anne Nilsson, snapsglas, 5 st, "Clown", Orrefors.
2d 19 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
4d 19 tim
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Collier odlade pärlor med silverlås.
3d 13 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets mitt.
3d 14 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, "Förvandling" (variant 3).
1d 16 tim
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
3d 13 tim
Bordslampa, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "la Noce".
1d 20 tim
Fernand Léger, "la Noce".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
15 tim 32m
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rotetavla, Kongl. Calmar Regimente.
10 tim 12m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Bonniér, geometrisk komposition.
1d 16 tim
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Danka Jaworska, Sittande skepnad.
3d 17 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring guld med pärlor och hårgömma.
3d 12 tim
308 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Nordberg, Kustvy med byggnader.
2d 16 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Poul Christiansen, taklampa, "172", Le Klint, Danmark.
3d 14 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Norrman, "Körsbär".
4d 16 tim
Gunnar Norrman, "Körsbär".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ernest Marie Pernelle, Fransk bygata.
11 tim 10m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Julius Paulsen, Väntande.
2d 16 tim
Julius Paulsen, Väntande.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal.
2d 20 tim
Taklampa, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Barstolar ett par 1900-talets andra hälft.
3d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven Lidberg, Ett liv tillsammans, ett par.
3d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
11 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Valerio Adami, "Dialogue dans le paysage I".
4d 14 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roland Svensson, "Ett minne från...".
3d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brosch/häng 18K guld med camé.
17 tim 12m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hängskåp, allmoge, 1700-tal.
3d 11 tim
Hängskåp, allmoge, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ludvig Richarde, lotsbåt på väg ut.
2d 15 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rune Rydelius, Utan titel.
6d 16 tim
Rune Rydelius, Utan titel.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Fogelin, Samlingslokalen.
9 tim 45m
755 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 4 st 1900-talets första hälft.
4d 16 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hänge, 18K guld med ametist.
17 tim 4m
Hänge, 18K guld med ametist.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelabrar ett par Skultuna omkring 1900.
1d 18 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp/piedestal, tidigt 1900-tal.
4d 19 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, 1800-talets mitt. Empire.
1d 16 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring, 18K guld med cabochonslipad månsten.
15 tim 56m
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Flamländsk skola, 1700-tal, Madonnan med barnet.
1d 14 tim
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1940-tal.
6d 18 tim
Taklampa 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, 1930/40-tal.
6d 16 tim
Bordslampa, 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, porslin, Kina, 1900-tal.
3d 12 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Helgonbildskåp/bordsvitrin, syneuropa, 1700-tal.
3d 11 tim
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Engels konstnär, 1800-tal, Pastoralt landskap.
2d 12 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Palefroi".
4d 17 tim
Hermès, scarf, "Palefroi".
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taburett, sent 1700-tal. Gustaviansk.
2d 13 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, empire, 1800-talets första hälft.
3d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ramar ett par senempire 1800-talets mitt.
2d 17 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK