On trend – designföremål för ett modernt hem!

47 föremål
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANNA-LISA THOMSON, bordslampa, lergods, Upsala Ekeby.
Klubbat pris
1 301 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERTHA HILLFON, skulptur, huckle, Sverige.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg studio, signerad.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-Studion, Gustavsberg.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, mask, keramik, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 625 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio, 1965.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLF PALM, vaser 2 st, signerade, Mölle,
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, ytterfoder, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK