Förgyll ditt hem med konst! 301

262 föremål
STURE JOHANNESSON, Affisch, "The aquarian", 1969.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NATHALIA EDENMONT, "Three".
NATHALIA EDENMONT, "Three".
Utropspris
8 000 SEK
OLLE BONNIÉR, färgserigrafi, signerad och numrerad 158/180.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG CLAESSON, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE BONNIÉR, färgserigrafi, signerad och numrerad 129/180.
Klubbat pris
1 412 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VERA NILSSON, färglitografi, signerad och numrerad 28/260.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 7/175.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 48/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi signerad och numrerad 47/360.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAURITZ KARSTRÖM, blandteknik, signerad och daterad -01.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LASSE ÅBERG, litografi, signerad, HC-upplaga.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LENA CRONQVIST, etsning, signerad och numrerad 4/25.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
INGER EKDAHL, teckning, signerad och daterad 1969.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad o numrerad 36/150.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ESAIAS THORÉN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HENRIK ALLERT, skulptur, lergods, signerad.
Klubbat pris
7 510 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTO MARKLUND, skulptur, trä, signerad Berto.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALVADOR DALÍ, etsning, signerad och numrerad 1/100.
Klubbat pris
2 410 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARIE-LOUISE EKMAN, litografi, signerad och numrerad 435/450.
Klubbat pris
4 875 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad M PYK.
Klubbat pris
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STELLAN MÖRNER, färglitografi. signerad, numrerad 173/360.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gicléetryck, signerat och numrerat 99/150.
Klubbat pris
3 710 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 250 1982.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, tuschteckning, signerad.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALBERTO GIACOMETTI, litografi, ur  Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
3 101 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDUARDO CHILLIDA, litografi, utförd 1964.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi, 1948.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JACOB DAHLGREN, färgetsning, signerad och numrerad e.a.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS HARTUNG, etsning, signerad och numrerad 27/100.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACQUES VILLON, färgetsning, signerad och numrerad 79/200.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HELMUT MANTEL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MAX PAPART, färglitografi, signerad och numrerad 42/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERLAND CULLBERG, pastell, signerad.
Klubbat pris
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MICHAEL SCHLEU, oljefärg och bivax, signerad a tergo.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE LAGERBORG, objekt, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLLE KÅKS, olja på duk. Signerad.
Klubbat pris
5 201 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS HARTUNG, färglitografi, signerad och numrerad 81/100.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS KÖLARE, färgserigrafi, signerad och numrerad 145/150.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARIN OLSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG CLAESSON, litografi, signerad och numrerad 61/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS HARTUNG, akvatintetsning, signerad och numrerad 13/75.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ASTRID SYLWAN, färgetsning, signerad och numrerad 5/35.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROBERT LUCANDER, färgetsning, signerad och numrerad 38/50.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR LUIZ PIZA, färgetsning, signerad och numrerad 19/99.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JEAN FAUTRIER, monotyp, signerad och daterad '48.
Klubbat pris
10 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färgetsning, signerad och numrerad 66/75.
Klubbat pris
9 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LARS GRÖNFELT, olja på duk. Signerad och daterad -73.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad 35/150.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, skulptur, metall, signerad.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CECILIA EDEFALK, etsning, signerad och numrerad 55/150.
Klubbat pris
1 720 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDY WARHOL, affisch, 1989.
"ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
ANDY WARHOL, affisch, 1989. "ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK