Förgyll ditt hem med konst! 301

Kristina Bengtsson, "Hår mot randig tröja" (detalj).

Konst för ett personligt hem

263 föremål
HANS LARSSON, olja på duk, signerad och daterad 66.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE BONNIÉR, serigrafi, signerad och numrerad 164/180.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULF GRIPENHOLM, litografi, signerad och numrerad 66/99.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi, signerad och numrerad 73/200.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, grafiskt blad, signerat och numrerat 100/150.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BIRGIT BROMS, gouache, signerad.
Klubbat pris
3 265 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk.
ERLAND CULLBERG, olja på duk.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PIRJO PARTANEN, akryl, signerad och daterad -06.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
300 EUR
ALY BEN SALEM, gouache signerad.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KRISTINA BENGTSSON, fotografi.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ERIK OLSON oljemålning på duk, signerad och daterad 1949.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
NINA BONDESON, färglitografi, signerad och numrerad 96/100.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PABLO PALAZUELO, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RAOUL UBAC, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 119 1960.
Klubbat pris
910 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MAGNUS ENCKELL, Litografi ei sign.
Klubbat pris
114 EUR
Utropspris
200 EUR
SALVADOR DALÍ, litografi, signerad och numrerad IV/L.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, print, signerad och numrerad EA XIX/XX.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROY LICHTENSTEIN, efter, affisch, Moderna Museet på Louisiana 1975.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG OLSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUNE RUDNERT, olja på duk signerad och daterad 77.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, skulptur, metall, signerad.
Klubbat pris
5 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CECILIA EDEFALK, etsning, signerad och numrerad 55/150.
Klubbat pris
1 720 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL OLSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDY WARHOL, affisch, 1989.
"ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
ANDY WARHOL, affisch, 1989. "ANDY WARHOL: A RETROSPECTIVE".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAREL APPEL, färglitografi, signerad och daterad 68, e.a.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARIN OLSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG CLAESSON, litografi, signerad och numrerad 61/100.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARTHUR LUIZ PIZA, färgetsning, signerad och numrerad 19/99.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JEAN FAUTRIER, monotyp, signerad och daterad '48.
Klubbat pris
10 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färgetsning, signerad och numrerad 66/75.
Klubbat pris
9 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LARS GRÖNFELT, olja på duk. Signerad och daterad -73.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, färglitografi signerad 35/150.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE LAGERBORG, objekt, signerad och daterad 1989.
Klubbat pris
1 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLLE KÅKS, olja på duk. Signerad.
Klubbat pris
5 201 SEK
Utropspris
7 500 SEK
NILS KÖLARE, färgserigrafi, signerad och numrerad 145/150.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS HARTUNG, akvatintetsning, signerad och numrerad 13/75.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ASTRID SYLWAN, färgetsning, signerad och numrerad 5/35.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROBERT LUCANDER, färgetsning, signerad och numrerad 38/50.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK