Kan inte nå servern

Höstens Klassiska 554

 
129 föremål
915. SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1756-1799). Transition.
915. SPEGEL, av Johan Åkerblad (mästare i Stockholm 1756-1799). Transition.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
911. SPEGEL, av Nils Sundström (spegelmakare i Stockholm 1754-1781). Rokoko.
911. SPEGEL, av Nils Sundström (spegelmakare i Stockholm 1754-1781). Rokoko.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
923. SPEGEL. Danmark, 1700-talets slut.
923. SPEGEL. Danmark, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
11 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
918. SPEGEL. Gustaviansk.
918. SPEGEL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
921. SPEGEL. Gustaviansk.
921. SPEGEL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
916. SPEGEL. Gustaviansk.
916. SPEGEL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
21 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
920. SPEGEL. Gustaviansk.
920. SPEGEL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
919. SPEGEL. Gustaviansk.
919. SPEGEL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
922. SPEGEL. Sengustaviansk.
922. SPEGEL. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
912. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
912. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
913. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
913. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
33 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
910. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
910. SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
914. SPEGEL. Tidigt gustavianskt stockholmsarbete.
914. SPEGEL. Tidigt gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
925. SPEGELLAMPETT, för ett ljus. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
925. SPEGELLAMPETT, för ett ljus. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris 
41 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
927. SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par. Italien 1700-tal.
927. SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par. Italien 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
926. SPEGELLAMPETTER, för två ljus, ett par. Gustavianska.
926. SPEGELLAMPETTER, för två ljus, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris 
98 000 SEK
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
924. SPEGELVÄGGFÄLT. Louis XVI-stil, omkring år 1900.
924. SPEGELVÄGGFÄLT. Louis XVI-stil, omkring år 1900.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1028. TAZZA. 1800-talets första hälft.
1028. TAZZA. 1800-talets första hälft.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1012. TERRIN MED LOCK OCH FAT, av Martin Gustaf Moberg, Jönköping 1780-tal.
1012. TERRIN MED LOCK OCH FAT, av Martin Gustaf Moberg, Jönköping 1780-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1013. TERRIN MED LOCK, tenn, Gudmund Östling, Vimmerby, rokoko, 1763.
1013. TERRIN MED LOCK, tenn, Gudmund Östling, Vimmerby, rokoko, 1763.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1039. TOILETTESPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
1039. TOILETTESPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1026. UPPSATSSKÅL. 1800-talets andra hälft.
1026. UPPSATSSKÅL. 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1023. URNA/LAMPFOT. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
1023. URNA/LAMPFOT. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1002. VATTENBEHÅLLARE. 1700-tal.
1002. VATTENBEHÅLLARE. 1700-tal.
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
974. VÄGGPENDYL, av Johan Nyberg, urmakare i Stockholm 1787-1801. Gustaviansk.
974. VÄGGPENDYL, av Johan Nyberg, urmakare i Stockholm 1787-1801. Gustaviansk.
Klubbat pris 
27 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
973. VÄGGPENDYL, av Nils Berg (verksam i Stockholm 1751-1794). Gustaviansk.
973. VÄGGPENDYL, av Nils Berg (verksam i Stockholm 1751-1794). Gustaviansk.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
976. VÄGGPENDYL. Gustaviansk.
976. VÄGGPENDYL. Gustaviansk.
Klubbat pris 
14 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
975. VÄGGPENDYL. Schweiz, 1700-talets slut.
975. VÄGGPENDYL. Schweiz, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
31 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1015. ÖLGÅS, allmoge. Jämtland, 1800-talets första del.
1015. ÖLGÅS, allmoge. Jämtland, 1800-talets första del.
Klubbat pris 
88 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK