Klassiska 589

110 föremål
1313. STJÄRNGLOB, Cary's New Celestial Globe, London 1816.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1301. TAZZA. Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
11 100 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1299. URNA. Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1300. URNOR, ett par. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1239. VÄGGLYSTRAR, för tre ljus, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1279. VÄGGPENDYL. Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK