Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
700. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
701. Zhao Zhunwang, född 1944, färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
702. Zheng Yuke, född 1961. Färg och tusch på papper.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
703. Feng Zikai, album, Kina.
703. Feng Zikai, album, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
709. Altarbord, hardwood. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
710. Bricka, boxwood. 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
711. Skåp, lack, Qing dynastin, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
712. ASK med LOCK. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
714. Inro, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
721. Fiskbassäng, porslin. Japan, Meiji (1868-1920).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
723. Buddha, brons. Thailand, 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
725. Böcker, 10 volymer om kinesiskt konsthantverk.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
731. Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
732. Tekanna, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
733. Fat, silver. Oidentifierad mästare, stämplad 9.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
734. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Sing Fat.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
735. Vaser, ett par, silver. Luen Wo, Shanghai, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
736. Skål, silver. Shanghai, omkring 1900. Märkt Luen Wo.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
737. Skål, silver. Wang Hing & Co, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
741. Ask med lock, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
745. Ask med lock samt dosa, silver med steninläggning. Kina.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
747. Figuriner, två stycken, brons och sten. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
749. Hängen två stycken, korall och guld, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
753. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
759. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
760. Stekfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
771. Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
772. Guanyin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
773. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
774. Figurin, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
776. Vas/lampa, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
777. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
778. Fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
781. Vinkylare, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
783. Vaser, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

80. Åke Holm, skulptur, "Mose med kopparormen", stengods, Höganäs 1950-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000
 
SEK
ditt bud
19 000
 
SEK
ditt bud
18 000
 
SEK
ditt bud
17 000
 
SEK
ditt bud
16 000
 
SEK
ditt bud
15 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK