Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
37. Bord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
37. Bord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
39. Bord, Mälardalen ca år 1800,
Gustavianskt.
39. Bord, Mälardalen ca år 1800, Gustavianskt.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
925. Bordskärm, trä och sten. Kina, omkring 1900.
925. Bordskärm, trä och sten. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
119. Bordslyster, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
119. Bordslyster, för tre ljus, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
106. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
106. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
107. Bordspendyl, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
107. Bordspendyl, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 25 000 SEK
133. Bricka, 1800-talets mitt.
133. Bricka, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
359. Bricka, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.
359. Bricka, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
396. Brosch 14K guld med en pärla samt gammalslipade diamanter.
396. Brosch 14K guld med en pärla samt gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
493. Brosch 14K guld och silver med gammalslipade diamanter.
493. Brosch 14K guld och silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
418. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
418. Brosch 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
502. Brosch försilvrad med gammalslipade diamanter.
502. Brosch försilvrad med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
412. Brosch guld och silver med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
412. Brosch guld och silver med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
772. Bruno Liljefors, "Räv och skator".
772. Bruno Liljefors, "Räv och skator".
 
Utropspris
2 500 000 - 3 000 000 SEK
611. Bruno Liljefors, "Rävar och katt, vinterlandskap".
611. Bruno Liljefors, "Rävar och katt, vinterlandskap".
Klubbat pris 
290 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
751. Bruno Liljefors, "Rävfamilj".
751. Bruno Liljefors, "Rävfamilj".
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
538. Bruno Liljefors, "Tallstammar".
538. Bruno Liljefors, "Tallstammar".
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
555. Bruno Liljefors, Räv i vinterlandskap.
555. Bruno Liljefors, Räv i vinterlandskap.
Klubbat pris 
270 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
524. Bruno Liljefors, Sträckande änder.
524. Bruno Liljefors, Sträckande änder.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
752. Bruno Liljefors, Svanar.
752. Bruno Liljefors, Svanar.
Klubbat pris 
320 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
672. Bruno Liljefors, Tall.
672. Bruno Liljefors, Tall.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
554. Bruno Liljefors, Vinterhare och stövare.
554. Bruno Liljefors, Vinterhare och stövare.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
553. Bruno Liljefors, Vinterhare.
553. Bruno Liljefors, Vinterhare.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
518. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och flyende orrhöna.
518. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och flyende orrhöna.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
517. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv som smyger på orrhöna.
517. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv som smyger på orrhöna.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
725. Bruno Liljefors, Värdshusarn.
725. Bruno Liljefors, Värdshusarn.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
437. Buccellati ett par örhängen 18K guld.
437. Buccellati ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
383. Bucherer armband 18K guld med korall och runda briljantslipade diamanter.
383. Bucherer armband 18K guld med korall och runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
389. Bucherer collier 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
389. Bucherer collier 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
90 000 - 110 000 SEK
891. Budda, brons. Siam, Sawankalok, 700/800-tal.
891. Budda, brons. Siam, Sawankalok, 700/800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
892. Buddahuvud, brons. Siam, Sawankhalok, 900/1000-tal.
892. Buddahuvud, brons. Siam, Sawankhalok, 900/1000-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
938. Buddha, brons. Mingdynastin (1368-1644).
938. Buddha, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
940. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
940. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
918. Buddha, förgylld kopparlegering. Tibetochinese style.
918. Buddha, förgylld kopparlegering. Tibetochinese style.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
941. Buddhor, två stycken, kopparlegering. Tibeto-kinesiska, 17/1800-tal.
941. Buddhor, två stycken, kopparlegering. Tibeto-kinesiska, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
422A. Bulgari armband "Serpenti Viper".
422A. Bulgari armband "Serpenti Viper".
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
170 000 - 190 000 SEK
471. Bulgari ring 18K guld och stål.
471. Bulgari ring 18K guld och stål.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
945. Butter lamp, försilvrad koppar. Tibet, 1900-tal.
945. Butter lamp, försilvrad koppar. Tibet, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
24. Byrå,  Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
24. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
7. Byrå, 1700-talets mitt, Rokoko.
7. Byrå, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
22. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
22. Byrå, Italien 1700-tales senare del, Louis XVI.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
26. Byrå, Mälardalen omkring år 1800, Gustaviansk.
26. Byrå, Mälardalen omkring år 1800, Gustaviansk.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
20. Byrå, Niclas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800), Gustaviansk.
20. Byrå, Niclas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800), Gustaviansk.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
19. Byrå, Niclas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800), Gustaviansk.
19. Byrå, Niclas Korp (mästare i Stockholm 1763-1800), Gustaviansk.
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft,  Rokoko.
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
25. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
25. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
9. Byrå, av Johan Neijber, mästare i Stockholm 1768-1795, Rokoko.
9. Byrå, av Johan Neijber, mästare i Stockholm 1768-1795, Rokoko.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
14. Byrå, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.
14. Byrå, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), Rokoko.
Klubbat pris 
270 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
937. Böcker, David Howard & John Ayers; China for the West, Vol I-II.
937. Böcker, David Howard & John Ayers; China for the West, Vol I-II.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
861. Cabaretfat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
861. Cabaretfat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
591. Capriccio med figurer vid tempel.
591. Capriccio med figurer vid tempel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
715. Carl Abraham Rothstén, Vy över Edsviken mot Ulriksdals slott.
715. Carl Abraham Rothstén, Vy över Edsviken mot Ulriksdals slott.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
783. Carl Eldh, "Maja".
783. Carl Eldh, "Maja".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
639. Carl Eldh, "Mor".
639. Carl Eldh, "Mor".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
667. Carl Erik Törner, Kvinnor vid strandkant.
667. Carl Erik Törner, Kvinnor vid strandkant.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK