Omkring 1910. Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament samt stora palmett-, blom- och arabeskslingor. Vinröd huvudbård med palmett- och blommönster.
Något slitage och smutsig. Kortsidorna med smärre skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in