Inred sommarhuset

37 föremål
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, 1960-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINKANNA, metall och glas, jugend, WMF.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT ORUP, glas, 6 st, "Strikt", Johansfors, 1950-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT ORUP, servis  Johansfors 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI VASER, 5 st, glas, Holmegaard, Åseda m fl.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLASKA, 1700-tal.
FLASKA, 1700-tal.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SNAPSGLAS, 9 st, "Gustav III", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WIKTOR BERNDT, vas, glas, Flygfors, 1959.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VAS, glas och brons, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
662 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 8 st glasblock, Kosta Boda signerade.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CHAMPAGNEKUPOR, 10 stycken, glas.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

117. Georges Jouve, bordslampa, keramik, "Trois Boules", Frankrike 1950-tal.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
Aktuellt bud:
290 000 SEK