Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
MATTA, Kasthall, maskinvävd. Ca 349 x 147 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 295 x 83 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 291 x 84 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 292 x 205 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA, daterad 79.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHIFFONJÉ, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par samt BYRÅ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
DÖRRAR, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad EA.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, renässansstil, 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 315 x 87 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFOR, ett par, rotting, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, 1960-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Oscar".
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
HANS J. WEGNER, soffbord "CH 008", Carl Hansen.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EJNAR KOHLMANN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POTTSKÅP, rokokostil, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 209 cm.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ÅKDYNA (AGEDYNA) Skåne, omkring 1900 ca 137 x 66 cm.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARLOS R PEBAQUE, vas, glas, Gullaskruv.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Orientalisk Kelim, ca 421,5 x 80,5 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Soumak semiantik/antik ca 343 x 236 cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, ca 299 x 253 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERIMATTA, kelim, ca 398 x 76 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 240 x 77.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRYTA, 1700 / 1800-tal.
GRYTA, 1700 / 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
MATTA, Marocko, 157 x 69 cm.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
BÅLSKÅL, glas, 1900-tal.
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DIVAN med utdragbar säng, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor ett par "Selectra".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, rokokostil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK