Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
LJUSSTAKE, silver, möjligen Tyskland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLSTOLAR, 4 st, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 203 x 150 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barockstil, 1900-tal.
BORD, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, ANF, 1970-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 252 x 187 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 285 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1960-tal.
SPEGEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, handspegel, Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MATTA, Sarouk mir, ca 333 x 240 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VINKANNA, metall och glas, jugend, WMF.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 332 x 253 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur  Chagall Lithographe II, 1963.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
500 EUR
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell "2562", Svenkt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, old, Sarouk, 86x310 cm.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
SKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARGLOB, 1900-talets slut.
BARGLOB, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGSTOL omkring 1900.
KORGSTOL omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNEL SAHLIN, skål, glas, signerad. Orrefors Unique.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP / SIDEBOARD, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, Thonettyp, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 500 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas & Trä Hovmantorp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KRUCIFIX, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PER THORLIN ERIKSEN ,  olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Italien 1900-talets senare del.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 246 x 184 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
SKÅP, allmoge, 1900-tal.
Klubbat pris
2 575 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HYLLSYSTEN, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, 1940-tal.
BORDSLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGSKÅP, hardwood. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 330 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Onyx, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIRKKO STENROS, sideboard, 3 delar, Muura, Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK