Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKRIN, koppar och mässing,1800-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
MATTA, Kelim ca 302 x 198 cm.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 200 x 152 cm.
Klubbat pris
2 402 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 234 x 186 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
MATTA, kelim, 245 x 179 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 390 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKYLTBOKSTÄVER, 6 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BO VON ZWEIGBERGK, olja på pannå, signerad och daterad 29.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ MED SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas mäster Markaryd, furu, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÅDFACK, 1900-talets mitt.
LÅDFACK, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
HYVELBÄNK 1800-talets senare del.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, modern tillverkning.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, kinesisk stil, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKSTÖD, 2 par, Art Deco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 45 x 45.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Täbriz old ca 310 x 207 cm (255-115).
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN modern tillverkning.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
MATTA, Kelim, ca 307 x 200 cm.
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, 1930-40-tal.
SOFFA, 1930-40-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WIKTOR BERNDT, vas, glas, Flygfors, 1959.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, 1950-tal.
SKRIVBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, 1960-70-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
APPLIQUER, ett par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
635 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Tranås stilarmaturer, etikettmärkt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 310 x 211 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim,  Anatoliska, ca 45 x 45 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 4 stycken, 1970-80-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 4+2 st, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, stolar 10 st, för Gemla, 1930/40-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
Klubbat pris
1 275 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLLE NYMAN, akvarell signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, rölakan, signerad AP, ca 257 x 180 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 148 x 90 cm.
MATTA, Marocko, 148 x 90 cm.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR 4 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Old, Bidjar, ca 112 x 76 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JASPER MORRISSON, bord, "OP-La", 3 st, Alessi, 1998.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK