Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
ULLA PARKDAL, MATTA, rölakan, ca 256,5 x 166 cm, signerad UP.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
GALLERIMATTA, ca 377 x 83 cm.
Klubbat pris
6 465 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VIKSKÄRM, Japan, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
500 EUR
DALAHÄST, omkring år 1900.
DALAHÄST, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
MATTA, Marocko, 250 x 140 cm.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokskåp/VITRIN, Finland, 1960-70-tal, teak.
Klubbat pris
575 EUR
Utropspris
350 EUR
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
6 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 313 x 233 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON, träsnitt, signerad samt med dedikation.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
MATTA, kelim, 411 x 321 cm.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, ca 341 x 258 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kelim, 300 x 203 cm.
MATTA, Kelim, 300 x 203 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, ca 206 x 65 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AKVARELLER, två stycken. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 398 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
MATTA, kelim, 397 x 287 cm.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, sign.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 EUR
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 311 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stolar, 6 st, "DSR", för Vitra.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumling", Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
5 288 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVANTE SKOGH, fåtölj, "Pallas" Asko 1950-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
ELSA STACKELBERG, trädgårdssoffa, Fri Form.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, DAGBÄDD, ek, 1950/60-tal.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
RECTA, fickur, 51 mm.
RECTA, fickur, 51 mm.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Afghan, ca 311 x 256 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOKHYLLOR, 3 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LÅDOR, 18 stycken, textilklädda. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Sverige, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 209 cm.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 234 x 186 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj, "GE-290", Getama.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 293 x 214 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SÄNGBORD ett par tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
4 601 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
SLAGBORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Klubbat pris
4 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 5 st, "E60", 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 522 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, oskarianska, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT FRANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAKELUGNSPLATTOR, 4 stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, karmstol, "Modell 969", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK