Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BENGT RUDA, fåtölj, "Cikada", Möbel-Ikea, formgiven 1964.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
SÄNGSTOMME, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI VASER, 5 st, glas, Holmegaard, Åseda m fl.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, BÄNKAR, 2 st, modell 153B, Artek.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA/TEXTIL, antik, Verneh, Kaukasus, 163x271 cm.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
300 EUR
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim, ca 294 x 216 cm.

Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKE, Barock, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, sent 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANITA ERSÉUS, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA Dargazin old ca 303 x 205 cm (249-345).
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
STOLAR, 8 stycken, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
MATTA, Kelim 300 x 200 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
SLAGBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1920-tal.
TAKLAMPA, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Kosta, signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Amsterdamskolan, Holland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS FOHLIN, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
296 EUR
Utropspris
250 EUR
GOLVLAMPA Cottex 1900-talets senare del.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD empirestil 1900-talets början.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF FRANK. Golvlampa, typ 2148. Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 246 x 184 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER OPSVIK, skrivbordsstol, "Capisco", HÅG.
Klubbat pris
3 002 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Herrgården", Bodafors.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900.
SKRIVBORD, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talet andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 290 x 72 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 299 x 198 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 252 x 187 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, ca 299 x 253 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EMMA TOLL, akvarell med täckvitt, signerad  och daterad -94.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, taklampa, modell 2444, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
LUXUS, vägglampa, 1960-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
BORD, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HYLLSYSTEN, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, färglitografi.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD ett par nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, Thonettyp, 6 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 500 SEK
UNO VALLMAN, olja på pannå, signerad och daterad 1966.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGSKÅP, hardwood. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
BOKHYLLA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 821 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOALETTBORD/SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 805 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt.
SPEGEL, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 810 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, barock, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EFFEZETA, stolar, 6 st, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIGURD PERSSON, ljusstake, mässing.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, Glas&Trä, Hovmantorp, daterad 1957.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK