Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SKÄNK, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, sent 1800-tal.
SPEGEL, sent 1800-tal.
Klubbat pris
4 320 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HATTHYLLA, 1950-tal.
HATTHYLLA, 1950-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950-60-tal.
Klubbat pris
4 210 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, vägglampa, Luxus, 1950/60-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
SLAGBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÄNK, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Sarouk mir, ca 333 x 240 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKRIN 2 st samt SVEPASK 17/1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
SKÅP, Funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 335 x 230 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 307 x 205 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
MATTA, Marocko, 230 x 150 cm.
Klubbat pris
3 955 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VITRINSKÅP nyrenässans omkring 1900.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Art Déco, 1930-tal.
Klubbat pris
3 890 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
GRINDAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERLAND CULLBERG, oljekrita på papper, signerad.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Möller Armatur Eskilstuna, 1950-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 705 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELSA STACKELBERG, två stolar och bord, Fri Form.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, färglitografi, signerad och numrerad 85/160.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA Bachtiari semiantik, ca 301 x 216 cm.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
SIDEBOARD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 657 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOFFERT, omkring 2000.
KOFFERT, omkring 2000.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Farmor".
Klubbat pris
3 610 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätvävd, sannolikt Orientalisk, ca 246,5 x 174,5 cm.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BENGT ORUP, servis  Johansfors 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, pall, "X602", Artek.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 216 x 186 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 198 x 155 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 297 x 257 cm.

Utropspris
6 000 SEK
GUNNAR NYLUND, bordslampor, 2 st, chamotte, Rörstrand.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, SERVISDELAR, 16 delar, "Berså", Gustavsberg.
Klubbat pris
3 501 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
SPEGELLAMPETT, 1800-tal.
Klubbat pris
3 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, efter, pochoir, numrerad 240/500.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, slätväv, ca 233,5 x 156,5 cm, Kasthall, 1990-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, fyra stycken, Johan Peter Grönvall, Empire.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD. Nyrokoko, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 401 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, slätväv, ca 393 x 79 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 50 x 50 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
SKRIVBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK