Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
SYBORD, nyrokoko, 1800-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
635 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD, 1940-50-tal.
BLOMBORD, 1940-50-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, "Snapshot" glas Kosta Boda.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
TAKLAMPA, 1970-tal.
Klubbat pris
656 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, glas och brons, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
662 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glas & Trä Hovmantorp, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal.
PIEDESTAL, 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAKELPLATTOR, 2 st.
KAKELPLATTOR, 2 st.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MILLY EBBA MARIA SLÖÖR, Olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
GOLVLAMPA/BORD, 1920-30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSLAMPA, Uno och Östen Kristiansson, Luxus.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SPEGEL, 1950-tal.
SPEGEL, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
TAKLAMPA, Italien 1900-talets senare del.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIEDESTAL, sekelskiftet 1900.
PIEDESTAL, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
815 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
827 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR ett par, Asea, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
849 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1930/40-tal.
SPEGEL, 1930/40-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP / SIDEBOARD, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUCIFIX, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD med gallerkant, jugend, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
FÅTÖLJ, 1900-talets slut.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, takplafond, Luxus, Vittsjö.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, 1960/70-tal.
BÄNK, 1960/70-tal.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJ med balustrad, 190-talets början.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
MARC CHAGALL, litografi, ur  Chagall Lithographe II, 1963.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HYLLA MED LÅDOR, modern tillverkning.
Klubbat pris
901 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, barockstil, 1900-tal.
BORD, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
VINSTÄLL, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
960 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, Old, Bidjar, ca 112 x 76 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
FÄRDSKRIN, 1700-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1960-tal.
FÅTÖLJ, 1960-tal.
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD, 1950/60-tal.
BLOMBORD, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ MED SPEGEL 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, furu, 1960-70-tal.
SPEGEL, furu, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, Glas mäster Markaryd, furu, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LENA CRONQVIST, litografi, signerad och numrerad 2/10.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 8 st glasblock, Kosta Boda signerade.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DIVAN med utdragbar säng, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, art déco, Sverige, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORGSTOL omkring 1900.
KORGSTOL omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
BORD MED LÅDA, omkring 1900.
Klubbat pris
1 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARC CHAGALL, litografi, ur Chagall Lithographe I 1960.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster Markaryd, 1960-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, old, Hamadan 103x312 cm.
Klubbat pris
95 EUR
Utropspris
200 EUR
ÅKDYNA (AGEDYNA) Skåne, omkring 1900 ca 137 x 66 cm.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TABURETTER, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
MATTA, old, Sarouk, 86x310 cm.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR