Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
LÄKARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Boda Åfors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN modern tillverkning.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, glasobjekt, Kosta Boda Atelier, daterat -92.
Klubbat pris
1 502 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA Kina antik ca 250 x 67 cm.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANDDUKAR, 30 (12+12+6) st, linne, 1900-tal.
Klubbat pris
1 501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, ur Miró Lithographe III.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE PALLARP, olja på duk, signerad. Daterad 1963 a tergo.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ MED VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, "Rund Hörna A", Sven Olsson. AB Nybrofabriken.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KATALOGER, 59 st, främst Orientalisk konsthantverk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
HÄNGSKÅP, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad, 1930-tal.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOCKEN JOBS, tyg, "Granatäpple" Jobs handtryck, Leksand.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, 1983, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Onyx, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 611 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Erik Höglund, Boda.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Fritz Hansen.
SOFFBORD, Fritz Hansen.
Klubbat pris
1 675 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HATTHYLLA, funkismodell, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSPALL, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1950-tal.
TAKLAMPOR, ett par, 1950-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, vaser, 2 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 7 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE HANNÄS, skulptur. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Tranås stilarmaturer, etikettmärkt.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, blandteknik på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 150 x 108 cm.
MATTA, Marocko, 150 x 108 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, 1900-andra hälft.
Klubbat pris
160 EUR
Utropspris
200 EUR
MARC CHAGALL, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 182 1969.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, glas, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARGLOB, 1900-talets slut.
BARGLOB, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, silver, möjligen Tyskland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA Täbriz old ca 310 x 207 cm (255-115).
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
FÄLLBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KJELL ENGMAN, karaff, glas, Kosta Boda,
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1930-tal.
SPEGEL, 1930-tal.
Klubbat pris
1 820 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Holmegaard, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHN KANDELL, stol, "Camilla", Källemo AB, Värnamo.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS J. WEGNER, soffbord "CH 008", Carl Hansen.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK