Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
PIRKKO STENROS, sideboard, 3 delar, Muura, Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, brickbord, "Tray", Offecct, 2006.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, Falkenbergs belysning. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda Atelier.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARKIVSKÅP, plåt 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, Luxus, 1960/70-tal, etikettmärkt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPA, Sverige, 1950-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, Swedish modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 101 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL biedermeier 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS OCH URNA med LOCK, porslin, Rosenthal. 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
BYRÅ, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, olja på pannå, 1984, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEMCUP, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA Kirman old ca 303 x 202 cm.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, omkring år 1900.
BÄNK, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
BYRÅ, jugend, omkring 1900.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAUL HOFF, figurin, stengods, Gustavsberg för WWF.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, ANF, 1970-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAKELPLATTA 1800-tal, troligen Turkiet.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, Art Déco, 1920-/30-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPELBORD, 1800-tal.
SPELBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SNAPSGLAS, 9 st, "Gustav III", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄHÄST.
TRÄHÄST.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
BORDSLAMPA, Luxus, 1960-tal.
Klubbat pris
1 275 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JASPER MORRISSON, bord, "OP-La", 3 st, Alessi, 1998.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIN, koppar och mässing,1800-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1960-tal.
TAKLAMPOR, 3 st, 1960-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, nyrenässans 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNGSTOL, ”Nonna” , Paul Tuttle 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NYMAN, akvarell signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
GLAS, 24 stycken, 1900-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD, 1900-talets mitt.
BORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
FÅTÖLJ 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT Kina Qianlong (1736-95) porslin.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, 3-armad, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERTEL BERTEL-NORDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 330 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, mässing och glas.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, semiantik Bakhtiari, ca 314 x 212 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKA, 1700-tal.
FLASKA, 1700-tal.
Klubbat pris
1 405 SEK
Utropspris
1 800 SEK
ÅKE JOHANSSON, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 401 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 445 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1700-tal.
Klubbat pris
1 450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1930-tal.
BOKHYLLA, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor ett par "Selectra".
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD, 1950-tal.
SKRIVBORD, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
SOFFBORD/MATBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD MED LÅDA, barockstil., omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHIFFONJÉ, Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK