Inred sommarhuset

519 föremål
Trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
200 EUR
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skänk.
Skänk.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bänk, omkring åt 1900.
Bänk, omkring åt 1900.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Stolar, 5 st, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdssoffa, Bolinders verkstäder, omkring år 1900.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Samovar, omkring 1900.
Samovar, omkring 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sidobord, 1900-talets mitt.
Sidobord, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Trädgårdssoffa, 1900-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Stig Lindberg, tekoppar med fat, 8 st "Boro", Gustavsberg.
Klubbat pris
32 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Robert Högfeldt, olja på duk/pannå, signerad.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fat, porslin, Kina, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
Matbord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bordlampa, 1800-talets slut.
Bordlampa, 1800-talets slut.
Klubbat pris
152 EUR
Utropspris
150 EUR
Karin Mobring, fåtölj, "Diana" för IKEA 1970-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsurnor, ett par, gjutjärn, Stavsjö Bruk.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Figurin, porslin, Bing & Grøndahl, Danmark, 1900-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Blombänk, ett par, furu.
Blombänk, ett par, furu.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffbord, oy Boman ab, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Matta, rölakan, signerad EE, ca 198 x 142 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Per Hammarström, vaser, 2 st, stengods, signerade.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvvas, porslin, Kina, modern tillverkning.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, semiantik Isfahan, ca 97 x 70 cm.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Sängbord, ett par, 1930/40-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Spegellampetter ett par, Nyrokoko, omkring år 1900.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegelplatå/väggspegel, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Brosch 14K guld och safirer.
Brosch 14K guld och safirer.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Golvlampa, samtida från Lamp Gustaf.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, orientalisk figural , ca 264 x 157 cm.
Klubbat pris
501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Roland Svensson, färglitografi, signerad och numrerad 9/23.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pappannå, signerad och daterad -67.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på pannå, signerad och daterad -59.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skålar, 3 st, vril 1900-tal.
Skålar, 3 st, vril 1900-tal.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
150 EUR
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Tubkikare, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
200 EUR
Bord, 1800-talets senare del.
Bord, 1800-talets senare del.
Klubbat pris
1 650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Tom Dixon, taklampa, "Copper Shade", 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Sängbord, sent 1900-tal.
Sängbord, sent 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Philippe Starck, taklampa, "Romeo Moon", Flos, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Stolar, 3 st, gustaviansk stil, omkring 1900.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Otto Schulz, fåtölj, "Schulz", 1900-talets mitt.
Klubbat pris
16 555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bengt Ruda, matgrupp, 5 delar.  "Ulvö", IKEA.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, ett par, sen-barock/rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
1 508 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Louis Vuitton, magnet.
Louis Vuitton, magnet.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa/lampbord, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, Allmoge, Gotland, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Taklampa, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
150 EUR