Inred sommarhuset

519 föremål
Johann Baptist Homann, kolorerat kopparstick.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2560, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kaj Franck, Ölstop, 8 st, modell 5602. Notsjö.
Klubbat pris
393 EUR
Utropspris
250 EUR
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karin Mobring, fåtölj, "Diana" för IKEA 1970-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karl Andersson, handspegel, silver, Stockholm, 1924.
Klubbat pris
1 205 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstol, Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Karmstol, sannolikt Holland, omkring 1980.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Karmstolar, 4 st, 2000-tal.
Karmstolar, 4 st, 2000-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, glasservis, 21 delar, "Nobis", Kosta Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Knivar, 12 st (7+5), silver,
Klubbat pris
1 222 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Kryddsnurra, Digsmed, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
140 EUR
Utropspris
200 EUR
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ljusstakar, 2 st, Spanien 1600-talets senare hälft.
Klubbat pris
130 EUR
Utropspris
180 EUR
Louis Vuitton, magnet.
Louis Vuitton, magnet.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ludvig Richarde, olja på papp-pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Madeleine Pyk, färglitografi, 1977, signerad 229/250.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matbord, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
Matbord, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, Kelim, ca 315 x 225 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Matta, Loribaf, ca 240 x 169 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, broderad slätväv, ca 290 x 212 cm.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, maskinvävd, ca 274 x 182 cm.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, orientalisk figural , ca 264 x 157 cm.
Klubbat pris
501 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Matta, rölakan, signerad EE, ca 198 x 142 cm.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Matta, rölakan, signerad RE, ca 222 x 155 cm.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, semiantik Isfahan, ca 97 x 70 cm.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Mona Huss Walin, färglitografi, signerad provtryck.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Niels Gammelgaard, bokhylla, "Enetri", IKEA.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Nikolaus Fankki, skedar 3 st, före 1964, signerade.
Klubbat pris
876 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Oscar Reutersvärd, akvarell och tusch, signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Oscar Zanotti, skulptur, glas, Zanetti, Murano, Italien.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Oskar Bergman, gouache, signerad och daterad 1923.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Otto Schulz, fåtölj, "Schulz", 1900-talets mitt.
Klubbat pris
16 555 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PG Thelander, färgetsning, 1975, signerad 47/100.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK