MODERN + DESIGN F179

37 föremål
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
1 200 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno. 1950-tal.
Klubbat pris
570 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA A 330. Guldklockan.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKKRONA. Modell 1922. Taito Oy, 1930-tal.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA. Idman.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
1 305 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Klubbat pris
1 410 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Stämplad Taito.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman. 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 550 EUR
Utropspris
1 800 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Taito. 1940-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkare Taito Oy. 1950-tal.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Modell 5066, Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
CARLOS SCARPA, TAKLAMPA, Venini.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPOR, 4 ST.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 000 EUR
Klubbat pris
4 401 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
7 000 EUR
Klubbat pris
12 900 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
13 000 EUR
Utropspris
2 500 EUR