MODERN + DESIGN F179

539 föremål
MATTA, 1930-tal.
MATTA, 1930-tal.
Utropspris
800 EUR
IRJA MIKKOLA, BILDVÄV. 1980-tal.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
SAARA HOPEA, VAS.
SAARA HOPEA, VAS.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, FAT.
SAARA HOPEA, FAT.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, ETT PAR STOLAR. Domus.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Soinne & Kni Oy.
Klubbat pris
204 EUR
Utropspris
200 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, PALL, Lukki. 1950-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
400 EUR
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
Utropspris
700 EUR
TAKLAMPA, Itsu.
TAKLAMPA, Itsu.
Utropspris
500 EUR
KAIJA AARIKKA, brosch, silver. Helsingfors 1972.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
350 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, STOL. Lukki.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
400 EUR
GEORG JENSEN, ring "Moonlight grapes", silver.
Klubbat pris
290 EUR
Utropspris
400 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
GÖRAN HONGELL, VAS. Sign. GH 3- Karhula. 1940-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
TAISTO AHTOLA, "POETEN".
Klubbat pris
302 EUR
Utropspris
400 EUR
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
500 EUR
AINO AALTO, KANNA. Karhula 1939.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
Klubbat pris
325 EUR
Utropspris
400 EUR
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, KERAMIKFAT. Sign. TM.
Klubbat pris
347 EUR
Utropspris
400 EUR
GRETA SKOGSTER-LEHTINEN, DÖRRKLÄDE.
Utropspris
1 500 EUR
OLLI LYYTIKÄINEN, "UTAN TITEL".
Utropspris
1 200 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1940-/50-tal.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Utropspris
800 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, VAS. Sign. Arabia AH.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, Orno.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 EUR
KAJ FRANCK, KONSTGLAS, FLASKA. Notsjö, 1960-/70-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS. Sign. Arabia KS.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
400 EUR