MODERN + DESIGN F179

539 föremål
AIMO OKKOLIN, FAT. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
2 000 EUR
AIMO OKKOLIN, VAS. Sign. Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 500 EUR
AINO AALTO, KANNA. Karhula 1939.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 EUR
ALPO JAAKOLA, "BRÖDFLICKAN".
ALPO JAAKOLA, "BRÖDFLICKAN".
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 EUR
ALPO JAAKOLA, "HÖST (LEILA)".
ALPO JAAKOLA, "HÖST (LEILA)".
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 600 EUR
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
ALPO JAAKOLA, KOMPOSITION.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALPO JAAKOLA, LIGGANDE KVINNA.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
900 EUR
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
ALPO JAAKOLA, MAN OCH KVINNA.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek, 1960/70-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Stämplad Artek,1950/60-tal.
Klubbat pris
530 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, FÅTÖLJER, ETT PAR, NR 48.
Klubbat pris
9 800 EUR
Utropspris
2 800 EUR
ALVAR AALTO, GOLVLAMPA, A 810. Stämplad Valaistustyö.
Klubbat pris
3 800 EUR
Utropspris
5 000 EUR
ALVAR AALTO, KLAFFBORD. Artek, 1960-tal.
Klubbat pris
501 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1940-/50-tal.
Klubbat pris
360 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 4 ST. Nr 60. Artek 1950-/60-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
Klubbat pris
325 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
ALVAR AALTO, PALLAR, ETT PAR.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, RADIOBORD. Artek, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN 900. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR, 8 ST. NR 66, design 1933.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 500 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA A 330. Guldklockan.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 EUR
Klubbat pris
1 410 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, VAS. Iittala, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, X-BENS BORD. 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ANDY WARHOL, "HERSELF" UR "INGRID BERGMAN".
Klubbat pris
22 400 EUR
Utropspris
12 000 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, KERAMIKSKÅL. Sign. A.H. Arabia.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 EUR
ANNIKKI HOVISAARI, VAS. Sign. Arabia AH.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 EUR
ARTTU BRUMMER, SKÅL. Sign. Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris
480 EUR
Utropspris
800 EUR
BEN AF SCHULTEN, SAFARI-STOLAR, ETT PAR. Artek, 1970-tal.
Klubbat pris
1 922 EUR
Utropspris
1 000 EUR
BERTEL GARDBERG, KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL OCH GRÄDDKANNA.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, FAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
7 100 EUR
Utropspris
4 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Blommor. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT. Sign. Kaipiainen Arabia.
Klubbat pris
1 860 EUR
Utropspris
1 500 EUR
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband " Fantasi", 14K guld. Lapponia 1972.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 800 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, armband, 14K guld. Lapponia.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 800 EUR