Kan inte nå servern

MODERN + DESIGN F179

 
539 föremål
JIM DINE, GLYPOTEK, NEW YORK AND LONDON, THE ARTIST.
JIM DINE, GLYPOTEK, NEW YORK AND LONDON, THE ARTIST.
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
7 000 EUR
JUHANI HARRI, "KL. 1:50", 1971.
JUHANI HARRI, "KL. 1:50", 1971.
Klubbat pris 
523 EUR
Utropspris
600 EUR
JUHANI LINNOVAARA, GESTALT.
JUHANI LINNOVAARA, GESTALT.
Klubbat pris 
2 201 EUR
Utropspris
2 000 EUR
KAIJA AARIKKA, brosch, silver. Helsingfors 1972.
KAIJA AARIKKA, brosch, silver. Helsingfors 1972.
Klubbat pris 
260 EUR
Utropspris
350 EUR
KAJ FRANCK, KONSTGLAS, FLASKA. Notsjö, 1960-/70-tal.
KAJ FRANCK, KONSTGLAS, FLASKA. Notsjö, 1960-/70-tal.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
500 EUR
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
Klubbat pris 
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAJ STENVALL, "RYTMEN I LJUS (OCH BYXORNA PÅ)".
KAJ STENVALL, "RYTMEN I LJUS (OCH BYXORNA PÅ)".
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
4 500 EUR
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
Klubbat pris 
680 EUR
Utropspris
600 EUR
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
KARI HUHTAMO, ABSTRAKT.
Klubbat pris 
1 451 EUR
Utropspris
2 000 EUR
KARI JUVA, "MUSA OCH PEGASOS".
KARI JUVA, "MUSA OCH PEGASOS".
Klubbat pris 
1 951 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KARI JUVA, RYTTARE.
KARI JUVA, RYTTARE.
Klubbat pris 
4 900 EUR
Utropspris
2 500 EUR
KARI JUVA, VADARE.
KARI JUVA, VADARE.
Klubbat pris 
1 300 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
KAUKO LEHTINEN, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
1 810 EUR
Utropspris
1 500 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. "Palokärki", 1957.
KIRSTI ILVESSALO, RYA. "Palokärki", 1957.
Klubbat pris 
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
Klubbat pris 
300 EUR
Utropspris
400 EUR
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
Klubbat pris 
1 361 EUR
Utropspris
1 800 EUR
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
KRISTIAN KROKFORS, ANDALUCIA.
Klubbat pris 
991 EUR
Utropspris
1 200 EUR
KUUTTI LAVONEN, "AVANT DE PARTIR".
KUUTTI LAVONEN, "AVANT DE PARTIR".
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
600 EUR
KUUTTI LAVONEN, "LILITH".
KUUTTI LAVONEN, "LILITH".
Klubbat pris 
900 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KUUTTI LAVONEN, "MIKAEL".
KUUTTI LAVONEN, "MIKAEL".
Klubbat pris 
870 EUR
Utropspris
700 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Sign. KS, Arabia.
KYLLIKKI SALMENHAARA, KERAMIKVAS. Sign. KS, Arabia.
Klubbat pris 
3 600 EUR
Utropspris
3 500 EUR
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS. Sign. Arabia KS.
KYLLIKKI SALMENHAARA, VAS. Sign. Arabia KS.
Klubbat pris 
400 EUR
Utropspris
400 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, KOMPOSITION.
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
6 500 EUR
Utropspris
6 000 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, KOMPOSITION.
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, KOMPOSITION.
Klubbat pris 
7 400 EUR
Utropspris
7 000 EUR
LEA KAUPPI,
LEA KAUPPI,
Klubbat pris 
640 EUR
Utropspris
800 EUR
LEA KAUPPI, "FRUKOST I PARADISET".
LEA KAUPPI, "FRUKOST I PARADISET".
Klubbat pris 
2 900 EUR
Utropspris
1 500 EUR
LEA NEVANLINNA, BORD. Tidigt 1950-tal.
LEA NEVANLINNA, BORD. Tidigt 1950-tal.
Klubbat pris 
2 210 EUR
Utropspris
1 000 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, Orno.
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA, Orno.
Klubbat pris 
380 EUR
Utropspris
400 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA.
LISA JOHANSSON-PAPE, BORDSLAMPA.
Klubbat pris 
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA.
LISA JOHANSSON-PAPE, GOLVLAMPA.
Klubbat pris 
920 EUR
Utropspris
1 200 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno.
Klubbat pris 
1 250 EUR
Utropspris
600 EUR
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno. 1950-tal.
LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA. Stämplad Orno. 1950-tal.
Klubbat pris 
570 EUR
Utropspris
1 200 EUR
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
MARKKU SALO, KONSTGLAS.
Återrop
Utropspris
600 EUR
MATTA, 1930-tal.
MATTA, 1930-tal.
Återrop
Utropspris
800 EUR
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
MATTI ALAPOTI, "ABSTRAKT".
Återrop
Utropspris
700 EUR
MATTI KUJASALO, "KOLUMBUS".
MATTI KUJASALO, "KOLUMBUS".
Klubbat pris 
8 401 EUR
Utropspris
5 000 EUR
MATTI KUJASALO, "SYSTEM".
MATTI KUJASALO, "SYSTEM".
Klubbat pris 
10 200 EUR
Utropspris
3 000 EUR
MAUNO MARKKULA, TRÄD.
MAUNO MARKKULA, TRÄD.
Klubbat pris 
700 EUR
Utropspris
800 EUR
MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Svan.
MIKAEL SCHILKIN, KERAMIKSKULPTUR. Svan.
Klubbat pris 
5 400 EUR
Utropspris
3 000 EUR
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
NANDOR MIKOLA, BJÖRKDUNGE.
Klubbat pris 
480 EUR
Utropspris
600 EUR
NANNY STILL, FLASKOR, 6 ST. Sign. Nanny Still Riihimäen Lasi Oy.
NANNY STILL, FLASKOR, 6 ST. Sign. Nanny Still Riihimäen Lasi Oy.
Klubbat pris 
1 450 EUR
Utropspris
1 800 EUR
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
NANNY STILL, VAS. Formgiven 1960.
Klubbat pris 
320 EUR
Utropspris
500 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
720 EUR
Utropspris
1 200 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
OIVA TOIKKA, GLASKUB. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi.
Klubbat pris 
770 EUR
Utropspris
1 200 EUR
OIVA TOIKKA, GLASKUBER, 10 ST. Signerade.
OIVA TOIKKA, GLASKUBER, 10 ST. Signerade.
Klubbat pris 
2 300 EUR
Utropspris
2 000 EUR