Modern Masters Helsinki F191

19 föremål
ALVAR AALTO, BORD.
ALVAR AALTO, BORD.
Klubbat pris
7 803 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, brickbord, signerad Kaipiainen 1944 Arabia.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, serveringsvagn, modell 98, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord, "Saturnus", Haimi  1970-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, matbord, modell 90, Artek sent 1940/1950-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, bord, modell 82, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord "Saturnus" 659, Haimi 1970-luku.
Klubbat pris
280 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR
JUSSI PEIPPO, matbord, "Tectonia" Asko, 1960-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bord, "Saturnus" 659, Haimi 1970-luku.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
200 - 400 EUR