Modern Masters Helsinki F191

23 föremål
ALVAR AALTO, FÅTÖLJ, nr. 41, "Paimio".
Klubbat pris
21 210 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
Klubbat pris
17 010 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, Boman fåtölj, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtölj, Boman, 1950-talets början.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Yrjö Kukkapuro, fåtölj  modell 418, Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Svanen", Fritz Hansen, Danmark 1969.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
ALVAR AALTO, KARMSTOL, modell 2, tidigt 1930-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR