Selected Classics Helsinki F192

Auktion: 3-15 maj, online

17 föremål
SERGEY SERGEYEVICH SOLOMKO, SKISS "WILLY".
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
F. KLIMENKO, akvarell, signerad och daterad 1913.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
ILJA REPIN, ALLMOGEHUS.
ILJA REPIN, ALLMOGEHUS.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
VASSILY N. BAKSHEEV, BJÖRKAR.
VASSILY N. BAKSHEEV, BJÖRKAR.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
CONSTANTINE KOROVINE, BYSCEN.
CONSTANTINE KOROVINE, BYSCEN.
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
CONSTANTINE KOROVINE, VINTERLANDSKAP.
Klubbat pris
35 000 EUR
Utropspris
40 000 - 60 000 EUR
Konstantin Ivanovich Gorbatov, TÄNKARE.
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
VASILI TIMOFEEV, FLICKA MED PÄRLHALSBAND.
Klubbat pris
7 800 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
VLADIMIR EGOROVICH MAKOWSKY, FLICKA MED FARFAR.
Klubbat pris
20 000 EUR
Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
Alexandr Vladimirovich Makovski, SOLNEDGÅNG.
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
JULIUS VON KLEVER, SKYMNING.
JULIUS VON KLEVER, SKYMNING.
Klubbat pris
34 200 EUR
Utropspris
20 000 - 30 000 EUR
KONSTANTIN IVANOVICH GORBATOV, TREFALDIGHET-SERGIUS LAVRA.
Klubbat pris
55 200 EUR
Utropspris
60 000 - 80 000 EUR
Piotr Ivanovich Petrovichev, VY FRÅN TOROPETS.
Utropspris
12 000 - 14 000 EUR
VASILI LEVI, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Nikolai Egorovich Sverchkov, TROIKA.
Utropspris
120 000 - 150 000 EUR
VASILI DIMITREVICH POLENOV, LANDSKAP.
Klubbat pris
4 500 EUR
Utropspris
4 500 - 5 500 EUR
Utropspris
4 500 - 5 500 EUR