Contemporary Helsinki F193

56 föremål
TEEMU SALONEN, BORDSLAMPA, "CHINESE RESTAURANT II", signerad.
Klubbat pris
1 170 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ZOLTAN POPOVITS, fat, stengods, signerad Popovits.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
JUKKA KORPIHETE, taklampa, modellexemplar, KJM-Tuote 2000-tal.
Klubbat pris
185 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
KIRSI VALANTI, "Syli", SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
500 EUR
MÅRTEN MEDBO, skulptur, stengods, signerad M. Medbo -12.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TOM DIXON, barstolar, ett par, "Slab Bar Stool" 2000-tal.
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
EERO AARNIO, "Åskbollen", Adelta. Modellen formgiven 1963.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 300 EUR
PAULI PARTANEN, glasskulptur, signerad Pauli Partanen -13.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GEIR SÆTVEIT, soffa, "U-turn", Martela. 2000-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 801 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
HARRI KOSKINEN, konstglas, signerad Iittala 2012 H. Koskinen.
Klubbat pris
365 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
KIRSI VALANTI, Fåtöljer ett par, "Iso Onni". 2000-tal.
Klubbat pris
1 504 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
KATI TUOMINEN-NIITTYLÄ, KANNA, keramik, signerad KTN.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ILKKA KOSKELA, lounge- soffa "Spinny". 2000-tal.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

854. Olle Bærtling, "SYAMAK".
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
Budhistorik
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
Aktuellt bud:
370 000 SEK