Helsinki Design + Contemporary Art F201

221 föremål
SKÄNK, Finland 1930-tal.
SKÄNK, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
Klubbat pris
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAISTO KAASINEN, relief, stengods, signerad T. Kaasinen Arabia.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
Klubbat pris
1 551 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR