Kan inte nå servern

Helsinki Design + Contemporary Art F201

 
44 föremål
PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 760 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, Golvlampa, modell 9628, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, Golvlampa, modell 9628, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
7 600 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 450 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
10 500 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 111, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 111, Valaistustyö.
Klubbat pris 
4 150 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, bordslampa, "Maija the Bee", Asko/Hienoteräs.
ILMARI TAPIOVAARA, bordslampa, "Maija the Bee", Asko/Hienoteräs.
Klubbat pris 
3 950 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
GOLVLAMPOR, 2 st, modell G-076, för Bergboms 1960/1970-tal.
Klubbat pris 
1 551 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1930-tal.
PAAVO TYNELL, bordslampa, Taito 1930-tal.
Klubbat pris 
1 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, bordslampa, stengods, signerad Kaipiainen.
BIRGER KAIPIAINEN, bordslampa, stengods, signerad Kaipiainen.
Klubbat pris 
7 200 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, golvlampa, modell A808, Valaistustyö.
Klubbat pris 
4 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
Klubbat pris 
2 320 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
PAAVO TYNELL,  taklampa, modell 9029/6, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/6, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
5 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, bordslampa, modell 100, Haimi, 1960-tal.
YRJÖ KUKKAPURO, bordslampa, modell 100, Haimi, 1960-tal.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A331, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A331, Valaistustyö.
Klubbat pris 
4 000 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA modell A331, "Bikupa", Valaistustyö.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA modell A331, "Bikupa", Valaistustyö.
Klubbat pris 
3 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5010, Taito 1930-tal.
Klubbat pris 
740 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A 333 Valaistustyö.
Klubbat pris 
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, golvlampa, Metallimestarit 1970-tal.
LARS-GUNNAR NORDSTRÖM, golvlampa, Metallimestarit 1970-tal.
Klubbat pris 
1 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9211, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9211, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
9 100 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, takkrona, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
1 210 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/5, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/5, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell 1953, Idman, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA, modell 1953, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
2 250 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 556, Taito 1930-tal.
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 556, Taito 1930-tal.
Klubbat pris 
560 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell A335A, Valaistustyö.
Klubbat pris 
500 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ALVAR AALTO, TAKLAMPA model A 330 Valaistustyö/Valaisinpaja.
ALVAR AALTO, TAKLAMPA model A 330 Valaistustyö/Valaisinpaja.
Klubbat pris 
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ALVAR AALTO, Taklampa, modell A 624, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, Taklampa, modell A 624, Valaistustyö.
Klubbat pris 
620 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
ALVAR AALTO, taklampa, modell 330, Valaistustyö.
ALVAR AALTO, taklampa, modell 330, Valaistustyö.
Klubbat pris 
1 200 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, golvlampa, Taito, 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
PAAVO TYNELL, taklampa, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris 
3 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

619. Tove Jansson, "Vila" (Självporträtt).
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
2 750 000
 
SEK
ditt bud
2 700 000
 
SEK
ditt bud
2 650 000
 
SEK
ditt bud
2 600 000
 
SEK
ditt bud
2 550 000
 
SEK
ditt bud
2 500 000
 
SEK
ditt bud
2 450 000
 
SEK
ditt bud
2 400 000
 
SEK
ditt bud
2 350 000
 
SEK
ditt bud
2 300 000
 
SEK
ditt bud
2 250 000
 
SEK
ditt bud
2 200 000
 
SEK
ditt bud
2 150 000
 
SEK
ditt bud
2 100 000
 
SEK
ditt bud
2 050 000
 
SEK
ditt bud
2 000 000
 
SEK
ditt bud
1 950 000
 
SEK
ditt bud
1 900 000
 
SEK
ditt bud
1 850 000
 
SEK
ditt bud
1 800 000
 
SEK
ditt bud
1 750 000
 
SEK
ditt bud
1 700 000
 
SEK
ditt bud
1 650 000
 
SEK
ditt bud
1 600 000
 
SEK
ditt bud
1 550 000
 
SEK
ditt bud
1 500 000
 
SEK
ditt bud
1 450 000
 
SEK
ditt bud
1 400 000
 
SEK
ditt bud
1 350 000
 
SEK
ditt bud
1 300 000
 
SEK
ditt bud
1 250 000
 
SEK
ditt bud
1 200 000
 
SEK
ditt bud
1 150 000
 
SEK
ditt bud
1 100 000
 
SEK
ditt bud
1 050 000
 
SEK
ditt bud
1 000 000
 
SEK
ditt bud
980 000
 
SEK
ditt bud
960 000
 
SEK
ditt bud
940 000
 
SEK
ditt bud
920 000
 
SEK
ditt bud
900 000
 
SEK
ditt bud
880 000
 
SEK
ditt bud
860 000
 
SEK
ditt bud
840 000
 
SEK
ditt bud
820 000
 
SEK
ditt bud
800 000
 
SEK
ditt bud
780 000
 
SEK
ditt bud
760 000
 
SEK
ditt bud
740 000
 
SEK
ditt bud
720 000
 
SEK
ditt bud
700 000
 
SEK
ditt bud
680 000
 
SEK
ditt bud
660 000
 
SEK
ditt bud
640 000
 
SEK
ditt bud
620 000
 
SEK
ditt bud
600 000
 
SEK
ditt bud
580 000
 
SEK
ditt bud
560 000
 
SEK
ditt bud
540 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
2 750 000 SEK