Lilla Bukowskis S190

108 föremål
129. VÄGGRELIEF. Troligtvis Estland 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
86. BORDSLAMPA, s.k. lampe bouillotte, för tre ljus. Empirestil.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
112. GOLVUR. Jan Gobels, Amsterdam, 1700-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
124. BRASSKÄRM. Jugend.
124. BRASSKÄRM. Jugend.
Klubbat pris
10 200 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
134. LJUSKRONA, för tolv ljus. Nyrokoko.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
271. GRINDAR, ett par. S.k. "solgrindar". 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
274. SKÄRM. 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
275. VÄGGPENDYL. Sengustaviansk.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK