SPEGEL, senbarock, Prechts verkstad, 1700-talets början.

Delvis bronserad dekor av bly. Graverade ramglas. Ca 87 x 71 cm.

Smärre lagningar med kompletteringar. Senare bronsering. Äldre mittglas möjligen ej ursprungligt. Senare bakstycke. Krön saknas.

Utropspris
20 000 SEK