BORD, av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785).

Skivan fanerad med alrot. Signerat "Jac:Siölin Köping. N:o 187.". Diameter 86, höjd 67 cm.

Slitage, skador och lagningar, ej fällfunktion, avkortad fot.

Utropspris
3 000 SEK