Skänk, nyrenässans, 1800-talets slut.

Skänk av furu med två dörrar och bakomliggande hyllor. Två lådor, beslag av mässing. Bredd 99, djup 52, höjd 119 cm. Nyckel finns.

Renoverad, avlutad. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK