Trelådig byrå fanerade med mahogny och fruktträ. Skiva av grå kalksten. Beslag och fothylsor av mässing. Bredd 92, djup 47, höjd 87 cm.
Slitage. Skador. Lös dragring finns. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10