SPEGEL, rokoko, troligen västsverige, 1700-talets andra hälft.

Mahognyfanér, konturerat över- och understycke. Fasettslipat glas. H 76.

Slitage, fanérskador, äldre men något senare glas.

Utropspris
5 000 SEK