KRÄFTSERVIS, 25 delar, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Dekor av röda kräftor i relief mot vit fond. 11 förrättstallrikar, 12 assietter, litet uppläggningsfat samt skål, H ca 13.

Krackelerad. Bruksslitage samt missfärgningar. Nagg.

Utropspris
4 000 SEK