Vintage and fashion

Mode är ett sätt att uttrycka sig och visa vem du är eller vem du vill vara. I denna kategori kan du hitta väskor, accessoarer, kläder och skor från de största modehusen så som Chanel, Louis Vuitton, Hermès, Yves Saint Laurent, Christian Dior och Gucci. Allt från samlarobjekt från 1800-talet till de allra senaste kollektionerna. Till sin natur är modet föränderligt, trender kommer och går men stil består, vare sig det handlar om kläder, väskor eller accessoarer. I en tid där konsumenten uppmanas till köphets kan ett väl genomtänkt köp göra mycket, både för dig och miljön. Auktionsmarknaden erbjuder objekt av kvalité, med ett andrahandsvärde och som håller genom modevärldens snabba trender. Välkommen till Bukowskis avdelning för Vintage & Fashion!

ALEXANDER MCQUEEN, kostym, italiensk storlek 52-54. 2017.

Mönstrad ylle- och mohairblandning. Kavaj med tre fickor och två innerfickor, storlek 54. Byxor med fyra fickor, storlek 52. Märkt "ALEXANDER MECQUEEN MADE IN ITALY".

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, byxor, fransk storlek 52. 2017.

Svart ylle. Fyra fickor och pressveck. Dragsko och resår i midjan. Dragkedjor och resår vid anklarna. Märkta "Dior".

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALEXANDER MCQUEEN, kavaj, italiensk storlek 54. Fashion show piece 2017/18.

Vinröd viskossammet med blommor i silverglitter. Tre fickor. Fodrad med blommig viskos. Tre innerfickor. Märkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY".

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUCCI, väska.

GUCCI, väska.

Axelremsväska i svart nylon med svarta skinndetaljer. Ställbar axelrem. Fodrad. En ficka med dragkedja invändigt. Märkt "GUCCI made in italy" samt numrerad. 32 x 28 cm. Dustbag.

Aktuellt bud 2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Keepall 55".

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragkedja, adresstag. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad (1990) Längd 55 cm, höjd 30 cm, djup 25 cm.

Aktuellt bud 3 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VÄSKA, "Neverfull", Louis Vuitton.

Gul epiläder med detaljer och spännen i mässing. Fodrad i gul mocka, invändigt en avtagbar clutch. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 32 x 29 x 16 cm. Clutch numrerad FO2193. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 6 225 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHANEL, kofta, enligt etikett storlek 34.

Beige- och svartrandig. Bl a kashmir och alpaca. Knappfastsättning med CC-knappar. Enligt etikett 34, fransk storlek. Längd 67 cm, ärmlängd 53 cm.

Aktuellt bud 3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, väska, "Elgin".

MULBERRY, väska, "Elgin".

chokladbrunt skinn med spännen i mässing. Innerfack med dragkedja. Märkt "MULBERRY" och numrerad. 34 x 36 x 15 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PÄLSKAPPA, mink. Storlek omkring M.

Dubbelknäppt med dekorativa knappar, två fickor. Fodrad med satin, broderat monogram. Sprund mitt bak. Rygglängd ca 108 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, portfölj.

MULBERRY, portfölj.

Grön Scotchgrain med skinndetaljer. Spännen i mässing. Löstagbar axelrem. Luggagetag. Delvis fodrad med rutigt tyg. Två fack invändigt. Märkt "Mulberry Company MADE IN ENGLAND" och numrerad. 41 x 31 x 7 cm.

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, väska "Tote bag", 2009-10.

Röd kaviar i kalvskinn med silverfärgad kedja och loggomonogram. Fodrad med beige tyg, invändigt fyra fack varav ett med dragkedja. Etikettmärkt "CHANEL MADE IN ITALY" samt med datecode. 31 x 27 x 10 cm.

Aktuellt bud 10 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
BURBERRY, väska, Soft Grain Medium Buckle Tote.

Märkt Burberry London England Made in Italy. Svart läder, mässingsdetaljer. Magnetlås. Invändigt fack med dragkedja. Rutigt foder samt insida av axelrem. 30 x 17, höjd 25 cm. Axelrem 59 cm.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON. Portfölj  "Porte Documents".

Monogramcanvas med skinndetaljer. Fodrad. Fem innerfack varav ett med dragkedja. Adresstag och låsm 2 nycklar, D-ring. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS, made in France". Numrerad TH0978 (1998). 40 x 30 x 6 cm.

Aktuellt bud 4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Alma".

LOUIS VUITTON, väska, "Alma".

Fodrad handväska i monogramcanvas med detaljer i läder. Top handle-handtag, dubbeldragkedja. En innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med datumkod FL0072. Bredd 30 cm, höjd 24 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BALENCIAGA, STÖVLETTER i storlek 37.

Chelsea boots i svart läder med dekor av nitar i vitmetall. Märkta "BALENCIAGA PARIS", "MADE IN ITALY".

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
LANVIN "Happy" VÄSKA SAMT BROSCH OCH COLLIER.

Dragkedjaförsedd kuvertväska "Amalia" i quiltat, blått läder. Fodrad i tyg. Etikettmärkt "LANVIN PARIS", "Made in Spain". Dustbag. 17 x 25 cm. Bijouteri. Hjärtformad brooch. Bredd 5 cm. Märkt "LANVIN PARIS MADE IN FRANCE". Med ask. Halssmycke band med vita pärlor och strass. Märkt "LANVIN PARIS MADE IN FRANCE". Längd ca 72 cm. Med ask.

Inga bud
Utropspris
450 EUR
LOUIS VUITTON. VÄSKA "Sac plat".

Monogramcanvas med ljusa skinndetaljer. Två mindre fack invändigt. D-ring. Handtagens H 15. Etikettmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Numrerad MI1024 (2004). H 37, L 36, B 9

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BURBERRY STÖVLAR, ett par. Italiensk Stl 36,5.

Svart läder, delvis matelasserade. Made in Italy. Total H 37, klack H 3 cm. Dustbag

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Alma".

LOUIS VUITTON, väska "Alma".

Fodrad handväska med top handle-handtag, dubbeldragked. Monogramcanvas, detaljer i läder, innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med numrering i innerficka. Lås med nyckel medföljer. Längd c:a 30 cm, bredd 15 cm, höjd 24 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CÉLINE, "Mini Beltbag", väska.

Handväska i blått läder med beslag i vitmetall. Utvändigt en ficka med dragkedja. Invändigt två fickor. Märkt " CELINÉ PARIS" samt "MADE IN ITALY". Ca 39 x 22 x 17 cm. Numrerad.

Aktuellt bud 7 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON. PORTFÖLJ. "Porte Documents Bandoulière".

Svart Epi läder, med detaljer i guldfärgad mässing, märkta med monogram samt "LOUIS VUITTON". Löstagbar, justerbar axelrem. Invändigt 2 fack samt en ficka med dragkedja. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" , numrerad MI0955 (1995). Längd 38, höjd 29, djup ca 5 cm. Nycklar.

Aktuellt bud 3 311 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MULBERRY, weekendväska.

MULBERRY, weekendväska.

Scotchgrain med skinndetaljer. Löstagbar och justerbar axelrem. Fodrad med rutigt tyg. Innerfack med dragkedja. 50 x 26 x 23 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, väska/clutch.

CHRISTIAN DIOR, väska/clutch.

Monogramcanvas med bruna skinndetaljer samt guldfärgad kedja. Guldfärgat Dior-emblem vid tryckknapp. Invändigt fodrad med skinnimitation, ett fack. Märkt "Christian Dior Made in France". 28 x 18 x 4 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BURBERRY, väska.

BURBERRY, väska.

Hobo-modell i svart, quiltat skinn. Spännen av guldfärgad metall. Tygfodrad. Flera innerfack varav två med dragkedja. Märkt "BURBERRY MADE IN ITALY" och numrerad. 37 x 28 x 18 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LOUIS VUITTON, Tambour Regatta, America's Cup, armbandsur, 44 mm.

Gummi / stål, automatisk, safirglas, datum, ursprunglig gummilänk, box, kvitto juli 2013. Limiterad och numrerad 331/720, caliber LV171

Aktuellt bud 950 EUR
Utropspris
2 000 EUR
LOUIS VUITTON, KLÄDÖVERDRAG.

LOUIS VUITTON, KLÄDÖVERDRAG.

Dragkedsförsett klädöverdrag i grönt Taiga-läder och grön nylon/textil. Två hängare och fyra dragkedsförsedda innerfickor. Två ytterfack med dragkedja. Avtagbar och justerbar axelrem. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Bredd 55 cm, höjd ca 34 och 48 cm, höjd uppfäld 94 cm.

Aktuellt bud 333 EUR
Utropspris
800 EUR
HERMÈS, "H", SANDALER, två par, i storlek 40,5-41.

Platta sandaletter i brunt läder, storlek 41. Dustbags. Högklackat i bronsfärgad läder. Klackhöjd 8 cm. Storlek 40,5. Dustbag samt ask.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
300 EUR
HERMÈS, SJAL.

HERMÈS, SJAL.

I svart kashmir- och sidenblandning. Invävt Hermes logomonster. I ask. 75 x 210 cm.

Aktuellt bud 242 EUR
Utropspris
300 EUR
LOUIS VUITTON, "Keepall 55", VÄSKA.

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragked. Avtagbar adresstag i läder. Märkt med datumkod (år 1992) samt "LOUIS VUITTON PARIS Made in France". Längd 56 cm, bredd 30 cm.

Aktuellt bud 350 EUR
Utropspris
500 EUR
GUY LAROCHE, Armband och collier, silver, i etui.

Med glasstenar. Stämplade Guy Laroche. Armband längd 20 cm. Collier längd ca 35 cm, med säkerhetskedja. Bredd ca 3,5 cm. Vikt 286 gram. Etui Guy Laroche Paris.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Keepall 45".

Weekend bag i monogramcanvas. Adresstag.Lås och nyckel. Märkt med datumkod samt "LOUIS VUITTON PARIS Made in France". Numrerad (1983). Bredd 45 cm, höjd 26 cm.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JEAN-LOUIS SCHERRER, brosch samt clips.

Blomformade i pärlemorliknande material med dekorativa slipade glasstenar. Märkta "SCHERRER PARIS".

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, armband, "Clic H".

HERMÈS, armband, "Clic H".

Delvis emaljerad, pläterad metall. Märkt HERMÈS och N. Insidans längd ca 5,5 cm, bredd 4,5 cm. (Dustbag medföljer, ej original.)

Aktuellt bud 2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, kudde.

CHANEL, kudde.

Ull och kashmir. Märkt "CHANEL". 45 x 45 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philipp Plein, JACKA i storlek S.

Kappa i bomull med foder i päls samt quiltat foder i ärmarna. Dold knäppning. Två fickor framtill samt en innerficka. Märkt "PP Philipp Plein", "Made in Germany". Rygglängd 65 cm, bystvidd 100 cm, ärm 60 längd cm.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
BALENCIAGA "Panier tote" VÄSKA MED Sidenscarf.

Tote bag i flätat bast med handtag och detaljer i svart läder. En innerficka i läder. Sminkspegel i band. På numrerad etikett "BALENCIAGA PARIS","MADE IN ITALY". Dustbag. Bredd 23-36 cm, höjd 22 cm. Sidenscarf, ca 220 x 80 cm.

Aktuellt bud 240 EUR
Utropspris
350 EUR
LANVIN, Två Par Skor i storlek 40,5.

Sandaler / pumps i guldfärgad läder och glitter. Guldfärgad klack, höjd 9 cm. Märkta "Lanvin 2013 Hiver", "MADE IN ITALY". Skolåda. Ballerinas i mönstrad kanvas med fodret i läder. Märkta "LANVIN PARIS". Skolåpda.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
GUCCI, Tre Par Skor i storlek 40.

Svarta gummistovlar. Märkta "GUCCI made in Italy". Loafers i svart läder med hästbett i vitmetall. Märkta "Gucci 1953 MADE IN ITALY". Slip-ins i svart läder med hästbett i gulmetall. Märkta "GUCCI made in Italy".

Aktuellt bud 240 EUR
Utropspris
300 EUR
LOUIS VUITTON, väska, "Babylone".

Fodrad axelremsväska i monogram canvas med detaljer och axelremmar i läder. Två innerfack, varav ett med dragkedja samt två pennfickor. D-ring. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad (2005). Bredd 41 cm, höjd 31 cm. Dustbag.

Aktuellt bud 4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERMÈS, scarfar, 3 st, "Chasse Au Bois", "Art des steppes" & "Kachinas".

"Chasse Au Bois" Design Carl de Parcevaux 1995. Ca 90 x 90 cm. "Art des steppes" Design Annie Faivre 1991. Ca 90 x 90 cm. "Kachinas" Design Kermit Oliver 1992. Ca 90 x 90 cm. 2 st originalaskar.

Aktuellt bud 3 150 SEK
Utropspris
4 500 SEK
PÄLS med HATT, SAGA MINK, Finland.

Fastsättning med hakar samt en knapp. Två sidofickor. Etikettmärkt "SAGAMINK Ranched Mink". Storlek ca 42. Rygglängd 127 cm, armlängd 65 cm, bystvidd ca 135 cm.

Aktuellt bud 250 EUR
Utropspris
400 EUR
CHANEL, väska, "Cambon Ligne Quilted CC Camera Bag".

Svart quiltat lammskinn. Fodrad i rosa tyg. Två ytterfack och flera innerfack, varav ett med dragkedja. Märkt "CHANEL Made in Italy". Numrerad (2005-2005). Ca 27 x 17 x 6 cm.

Aktuellt bud 6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, jacka, fransk storlek 52. 2017.

Svart ylle- och kashmirblandning med denimdetaljer. Dubbelknäppt med två fickor. Löstagbar krage i lammull. Fordrad med cupro. Två innerfickor. Märkt "Dior".

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SONIA RYKIEL, väska samt kuvertväska.

Brunt krokopräglat läder. Den större väskan med beslag av mässing. En ficka utvändigt. Invändigt fodrad med textil. Fem fack, varav ett med dragkedja. Ca 45 x 35 cm. Den mindre väskan med beslag i vitmetall. Invändigt två fack. Ca 24 x 14 cm. Båda märkta "SONIA RYKIEL PARIS" samt numrerade. En dustbag.

Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
JIMMY CHOO, väska.

JIMMY CHOO, väska.

Svart läder med guldfärgade detaljer. Utvändigt två fack med dragkedja. Invändigt med två fack, varav ett med dragkedja.Märkt "JIMMY CHOO MADE IN ITALY". Dustbag. Ca 40 x 25 x 12 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CÉLINE, väska, "Medium Classic Bag in Box".

Svart kalvskinn med spänne i vitmetall. Löstagbar, justerbar axelrem. Fodrad med almmskinn. Flertalet fack invändigt varav ett med dragkedja. märkt "CÉLINE PARIS". 24 x 19 x 5 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LOUIS VUITTON, resegarderob.

LOUIS VUITTON, resegarderob.

Resegarderob i monogrammönstrad canvas med skinndetaljer och spännen i guldfärgad metall. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Mått i utfällt läge 100 x 58 x 20 cm. Mått i ihopfällt läge 58 x 42 x 40 cm.

Aktuellt bud 3 533 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHANEL, väska, "Wallet on chain", 2014.

Svar caviar skinn med CC-logo i guldfärgad metall. Ytterfack på baksidan. Axelrem i form av kedja i guldfärgad metall tvinnad med skinnband. Tygfodrad. Flertalet fack invändigt, bland annat två med dragkedja. Märkt "CHANEL MADE IN FRANCE" och numrerad. 19 x 13 x 3 cm.

Aktuellt bud 10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GUCCI, väska.

GUCCI, väska.

Svart skinn. Två ytterfack med dragkedja. Expanderbar med dragkedja i sidan. Fodrad med randigt bomullstyg. Två innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "GUCCI made in italy" och numrerad. 37 x 35 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, ARMBAND, 2 ST.

LOUIS VUITTON, ARMBAND, 2 ST.

Armband i läder och silverfärgad metall. Märkta "LOUIS VUITTON PARIS made in france". Inre omkrets ca 15-17,5 cm (justerbar).

Aktuellt bud 240 EUR
Utropspris
300 EUR
LOUIS VUITTON OCH GUCCI SCARFAR.

Beige scarf med monogrammönster i siden- och ullblandning. Etikettmärkt "LOUIS VUITTON PARIS, 60% silk 40% wool". ca 140x140 cm. Gucci monogrammscarf i ull-sidenblandning. Etikettmärkt "GUCCI MADE IN ITALY". 90 x 90 cm.

Aktuellt bud 270 EUR
Utropspris
400 EUR
CHANEL, väska, "Day Trip Flap Bag", 2016.

Axelremsväska i ljusgrått quiltat lammskinn. Fodrad i burgundyfärgad textil. Axelrem i patinerad metall med flätat läder. Ett innerfack med dragkedja. Märkt "Chanel", "Made in Italy". Numrerad (tillverkningsår 2006). Äkthetscertifikat. 27 x 20 x 9 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Två par skor i storlek 40-40,5, YSL samt Valentino.

YSL stövletter i svart läder. Med dragkedja. Klackhöjd ca 11,5 m. Märkta "YVES SAINT LAURENT MADE IN ITALY". Storlek 40. Valentino Rockstud sandaler, pumps i svart läder. Klackhöjd 7,5 cm. Märkta "VALENTINO MADE IN ITALY". Storlek 40,5.

Inga bud
Utropspris
350 EUR
CHANEL, cardigan, enligt etikett storlek 42.

Vit med svarta kanter. En ficka, knappar prydda med CC logo. Etikettmärkt "CHANEL". Enligt märkning fransk storlek 42. Troligen bomull/viscose. Längd ca 60 cm, ärmlängd ca 45 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, pumps, storlek 38.

CHANEL, pumps, storlek 38.

Mörkblå siden samt metallicfärgat och blått skinn. Detaljer i antracitgrå metall samt med strasstenar på klacken. Klackhöjd ca 9 cm. Dustbag medföljer.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, väska, "Herbag cabas".

Svart canvas med detaljer i svart läder. Palladiumbehandlat metallspänne märkt "HERMÈS PARIS". Utbytbar större väska. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". Ca 42 x 16 x 23 samt 40 x 32 x 15 cm. Originalask medföljer.

Inga bud
Utropspris
7 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, väska, "Speedy".

Logomönstrad canvas i brunt med skinndetaljer. Tygfodrad. Innerfack med dragkedja. Märkt "Christian Dior BAGAGES PARIS MADE IN FRANCE". 45 x 26 x 21 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, Shopping Bag, VÄSKA SAMT BÖRS.

I olivgrönt läder. Avtagbar, dragkedjeförsedd kuvertväska samt väsksmycke. Magnetlås. Märkt "SAINT LAURENT PARIS MADE IN ITALY". Dustbag. Bredd 34-47 cm, höjd 28 cm. Börs 11 x 21 cm.

Inga bud
Utropspris
600 EUR
FERRE, KAPPA i storlek 46(IT).

Naturvit quiltat kappa med truckknappar. Muddar och krage i päls. Två sidofickor. Etikettmärkt "GIANFRANCO FERRE STUDIO", "Made in Italy". Rygglängd 106 cm, ärmlängd 67 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
DOLCE & GABBANA, väska.

DOLCE & GABBANA, väska.

Svart lackläder med beslag i silvermetall. Märkt med D&G logo på utsidan. Invändigt en ficka med dragkedja. Märkt "D&G Dolce & Gabbana made in Italy". Ca 50 x 37 x 12 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
RESEKOFFERT, "Lancel France" made in Italy.

Resekoffert med inredning. Längd 92 cm. Bredd 55 cm. Höjd 35 cm. Nyckel finns.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Trocadero 23".

Monogramcanvas med skinndetaljer, Ytterfack och justerbar axelrem. Fodrad, Innerfack med dragkedja. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in france". 23 x 16 x 6 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 55".

Monogramcanvas med skinndetaljer. Märkt "LOUIS VUITTON MADE IN FRANCE". 55 x 29 x 25 cm.

Inga bud
Utropspris
5 500 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 45".

Monogramcanvas med skinndetaljer. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" och numrerad. 45 x 25 x 21 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, loafers, storlek 37 1/2.

Loafers i rött läder med CC-logo i metall. Märkta "CHANEL MADE IN ITALY". I originalkartong.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, pumps, storlek 38.

CHANEL, pumps, storlek 38.

Grått skinn samt svart textil. Fodrad med grått skinn. Detaljer i guldfärgad metall på klacken. Klackhöjd ca 12 cm. Dustbag medföljer.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, väska, "Bayswater".

MULBERRY, väska, "Bayswater".

Svart skinn med spänne i mässing. Hänglås. Tre innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "MULBERRY" och numrerad. 35 x 26 x 16 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, ryggsäck.

GUCCI, ryggsäck.

Svart skinn med spänne och beslag i gulmetall samt knappar i bambu. Framtill två fickor. Textilfoder. Invändigt en ficka med dragkedja. Justerbara axelremmar. Märkt "GUCCI MADE INITALY" samt numrerad. Ca 30 x 30 x 15 cm. Dustbag.

Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
CHLOÉ, VÄSKA.

CHLOÉ, VÄSKA.

Axelväska i bronsfärgad ormskin och brunt läder. Två ytterfack. Fastsättning med dragkedja samt rem och magnet. Fodrad i brunt tyg. En innerficka med dragkedja. Märkt "Chloé MADE IN ITALY". Bredd 30 cm, höjd ca 15 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
MULBERRY, "Roxanne for GILES", VÄSKA-.

Handväska i svart lackläder. Fodrad i svart mockaläder. Studs i gulmetall. En dragkedsförsedd innerficka samt två ytterfickor. Etikettmärkt "MULBERRY FOR GILES". Bredd 35 cm, höjd 21 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
MISSONI, KOFTA SAMT SJAL i storlek 44(IT).

Ofodrad kappa. Fastsättning med hakar. Två sidofickor. Etikettmärkt "M MISSONI MADE IN ITALY". Rygglängd 96 cm, ärmlängd 66 cm. Triangelformad sjal. Sidlängd ca 110 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
CARTIER, VÄSKA SAMT BÖRS, 1980-luku.

Vintage axelväska i i senapsgul och vinrött läder med rött tygfodret. Justerbar axelrem. Avtagbar, dragkedjeförsedd börs. Märkt "MUST DE CARTIER PARIS". Bredd 26 cm, höjd 29 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
BALENCIAGA, "Work Bag", VÄSKA.

Handväska / axelväska i brunt läder med dragkedja. En ytterficka med dragkedja, en innerficka med dragkedja. Sminkspegel i band. På numrerad etikett "BALENCIAGA PARIS", "MADE IN ITALY" Dustbag. Bredd 45 cm, höjd ca 26 cm.

Inga bud
Utropspris
600 EUR
LOUIS VUITTON, väska, "Trocadero 27".

Monogrammönstrad canvas med detaljer i läder samt i "LV"-märkt guldfärgad mässing. Axelremmens längd justerbar. En ytterficka samt en dragkedjsförsedd innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Längd ca 27, djup ca 6, höjd ca 18 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, klänning, 'Flora', storlek M. 2018.

Flora-mönstrad jersey i polyester- och bomullsblandning. Volangärm och dragkedja i ringningen. Märkt "GUCCI Made in Italy.

Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
CHANEL, skärp.

CHANEL, skärp.

Kedja i guldfärgad metall med hänge med dekor av porträtt av Coco Chanel i profil samt CC-logo. Märkt "CHANEL". Total längd 77 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, beautybox/necessär, 1991-1994.

Svart, delvis quiltat lammskinn. Dragkedja i gulmetall. En innerficka. Märkt "Chanel", numrerad. 16 x 18 x 13 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BURBERRY, kavaj, 2017. Italiensk storlek 52.

Rosa bomullssammet. Tre fickor. Fodrad med viskos. Tre innerfickor. Märkt "BURBERRY London England".

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, Running Python Tote", VÄSKA.

Axelremsväska i ormskin med fodret i brunt läder. Magnetlås. Tre innerfickor, varav en dragkedsförsedd. Avtagbar adresstag i läder. Märkt "GUCCI made in Italy" på numrerad etikett. Bredd 44 cm, höjd 33 cm.

Inga bud
Utropspris
900 EUR