Vintage and fashion

Mode är ett sätt att uttrycka sig och visa vem du är eller vem du vill vara. I denna kategori kan du hitta väskor, accessoarer, kläder och skor från de största modehusen så som Chanel, Louis Vuitton, Hermès, Yves Saint Laurent, Christian Dior och Gucci. Allt från samlarobjekt från 1800-talet till de allra senaste kollektionerna. Till sin natur är modet föränderligt, trender kommer och går men stil består, vare sig det handlar om kläder, väskor eller accessoarer. I en tid där konsumenten uppmanas till köphets kan ett väl genomtänkt köp göra mycket, både för dig och miljön. Auktionsmarknaden erbjuder objekt av kvalité, med ett andrahandsvärde och som håller genom modevärldens snabba trender. Välkommen till Bukowskis avdelning för Vintage & Fashion!

CHANEL, "Small Single Full Flap", VÄSKA.

Axelremsväska / clutch i svart quiltat lammskinn. Fodrad i burgundifärgat läder. Axelrem i guldfärgad metall med flätat läder. Ett innerfack med dragkedja. Märkt "Chanel", "Made in France". Numrerad (tillverkningsår 1991-94). Äkthetscertifikat. Bredd 24 cm, höjd 14 cm.

Aktuellt bud 1 400 EUR
Utropspris
1 800 EUR
LOUIS VUITTON, plånbok "Marie Lou" samt nyckelhållare.

Plånbok i monogramcanvas samt epi-läder. Beslag i silvermetall. 8 kortfack. 4 fickor samt ett fack med tryckknapp. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Numrering. Ca 20 x 11 cm. Nyckelhållare i gult epi läder med plommonlila foder. 6 st nyckelkrokar. 10,5 x 7,5 cm.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VERSACE VÄSKA.

VERSACE VÄSKA.

Top Handle -väska i svart läder och coated kanvas med Hibiscus-leopard -tryck. Justerbara handtag. Fodrad i beige textil. Tre innerfickor, en med dragkedja. Etikettmärkt "VERSACE COLLECTION made in italy". Höjd 19 cm, bredd 35 cm.

Aktuellt bud 290 EUR
Utropspris
350 EUR
CHANEL, "Double Flap bag", VÄSKA. 1991-94.

Axelväska i beige quiltat lamsskinn med detaljer i gulmetall. Fodrad med beige läder. Fem innerfickor, varav en dragkedsförsedd och ett ytterfack. Märkt "CHANEL" ja "MADE IN FRANCE". Numrerad. Bredd 26 cm, höjd 16 cm, djup 7 cm.

Aktuellt bud 1 750 EUR
Utropspris
1 800 EUR
DOLCE & GABBANA, AXELVÄSKA.

DOLCE & GABBANA, AXELVÄSKA.

Väska i silverfärgad läder med detaljer i gulmetall. Fastsättning med dragkedja samt rem med lock och nyckel. Fodret i leopardmönstrat nylon. En innerficka med dragkedja. Etikettmärkt "DOLCE GABBANA MADE IN ITALY". Längd 30 cm, höjd 23 cm.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
400 EUR
LOUIS VUITTON, "Keepall Bandouliere 55", VÄSKA.

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder, dubbeldragked. Justerbar axelrem i läder. Märkt med datumkod (år 1991) samt "LOUIS VUITTON", "MADE IN FRANCE". Bredd 56 cm, höjd 30 cm.

Aktuellt bud 582 EUR
Utropspris
600 EUR
LOUIS VUITTON, väska "Keepall 55".

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragkedja, adresstag. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Numrerad (1991). Längd 55 cm, höjd 30 cm, djup 25 cm.

Aktuellt bud 2 650 SEK
Utropspris
4 500 SEK
HERMÈS, fyra slipsar.

HERMÈS, fyra slipsar.

Siden i olika mönster. Märkta "HERMÈS PARIS". Längd mellan ca 140-150 cm, bredd mellan ca 7,5-9 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, Scarfs, 2 st.

HERMÈS, Scarfs, 2 st.

Siden. "Springs" design Philippe Ledoux 1974. "Fleurs et Carlines" design Vladimir Rybaltchenko 1985. Ca 90 x 90 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMES, scarves, 2 st, siden.

HERMES, scarves, 2 st, siden.

"Cheval turc" samt "Grand Apparat". 85 x 85 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESCADA, aftonklänning, storlek 36.

Svart siden med pärl och paljettbroderier i form av fjärilar i rosa och vitt. Liv i transparent nylon. Knäppning och dragkedja mitt bak. Fodrad med siden. Märkt "ESCADA MADE IN ITALY". Klädpåse medföljer.

Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
MULBERRY, AXELVÄSKA.

MULBERRY, AXELVÄSKA.

Dragkedjeförsedd väska i svart läder med rutigt heritage tygfoder. Justerbar axelrem. En innerficka med dragkedja. Märkt "Mulberry MADE IN ENGLAND" samt logomärkt mässingsplakett med numrering. Höjd 26 cm, bredd ca 36 cm.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
SALAVTORE FERRAGAMO, fyra slipsar.

Siden i olika mönster. Märkta "Salvatore Ferragamo". Längd mellan ca 140-150 cm, bredd ca 9 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, Collier,  bijouteri, 2008.

Vitmetal med olika länkar. Chanelmonogram med strass. Märkt' Chanel 08, Made in Italy'. Total längd 103 cm. Vikt 308 gram. Chanel dustbag medföljer.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LANVIN, kappa, Storlek 40.

LANVIN, kappa, Storlek 40.

Svart-grå melerad ull. Dragkedja. Märkt "LANVIN hiver 2011". Rygglängd ca 95 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONCLER, dunjacka, storlek 1.

MONCLER, dunjacka, storlek 1.

Svart dunjacka i figursydd dammodell. Dragkedja samt tryckknappar fram. Två fickor utvändigt. Märkt "MONCLER".

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendbag "keepall 60".

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Längd 60 cm, höjd 33 cm.

Aktuellt bud 3 666 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SAINT LAURENT, "Rider", clutch/fodral till surfplatta.

Svart skinn. Tryckt dekor med nitar i vitmetall. Fodrad med tyg. Flertalet fack invändigt. Märkt "SAINT LAURENT PARIS MADE IN ITALY" och numrerd. 29 x 21 cm. Dustbag medföljer. Nyckel finns.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
ACNE STUDIOS, dunjacka, höstkollektion 2018, modell oversize svensk storlek 34.

Militärgrön oversized dunjacka med dragsko i midjan samt luva. Etikettmärkt "Acne Studios".

Aktuellt bud 3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARTIER, Tändare och Kulspetspenna.

Kulspetspenna, must de Cartier. märkt med Cartier logo och 'must de Cartier' samt numrering. Längd 13,5 cm. Tändare märkt 'Cartier Paris, Swiss Made 06311 V', 'Plaque or g'. Med Cartier logo. Höjd 7 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BALENCIAGA, skinnjacka, storlek 38.

Grått skinn, delvis quiltat, med dragkedjor i silverfärgad metall. Fodrad med svart siden. Etikettmärkt "BALENCIAGA.LEATHER". Enligt etiketten storlek 38. Rygglängd mitt bak ca 54 cm, bystvidd ca 42 cm, ärmlängd ca 47 cm.

Aktuellt bud 2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLUMARINE, Jacka, italiensk storlek 46/ tysk 40.

Svart ull. Detaljer i gulmetall med dekorativa stenar. Två fickor. Avtagbar, rävpälskantad kapuschong . Rygglängd ca 75 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, kappa, Italiensk storlek 50.

Kappa av svart nylon. Avtagbart foder med krage av fårskinnspäls. Knäppning med dragkedja och tryckknappar. Fyra fickor. Märkt "GUCCI MADE IN ITALY". Rygglängd ca 80 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JUST CAVALLI, FÅRSKINNSPÄLS.

JUST CAVALLI, FÅRSKINNSPÄLS.

Jacka i fårskinn. Tryckknapp. Etikettmärkt "JUST CAVALLI", ROBERTO CAVALLI". Storlek ca 36. Rygglängd 51 cm, armlängd 67 cm, bystvidd ca 90 cm.

Inga bud
Utropspris
450 EUR
CHANEL, väska "Tote bag", 2009-10.

Röd kaviar i kalvskinn med silverfärgad kedja och loggomonogram. Fodrad med beige tyg, invändigt fyra fack varav ett med dragkedja. Etikettmärkt "CHANEL MADE IN ITALY" samt med datecode. 31 x 27 x 10 cm.

Aktuellt bud 1 800 EUR
Utropspris
2 200 EUR
LOUIS VUITTON, väska "Noé epi".

Blått epi-läder med detaljer i mässingsfärgad metall. Fodrad med alcantara invändigt. Märkt LOUIS VUITTON PARIS, made in France. Reglerbar axelrem. Längd 25, bredd 19, höjd 34 cm.

Aktuellt bud 2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, väska samt plånbok.

GUCCI, väska samt plånbok.

Rosa och lila läder. Väskan invändigt fodrad med canvas, tre fack varav ett med dragkedja. Guldpräglad märkning "MADE IN ITALY BY GUCCI", samt numrerad. Adresstag. Ca 50 x 16 x 30 cm. Dustbag. Plånbok med fack och myntfack, ca 19 x 10 x 3 cm.

Aktuellt bud 3 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CÉLINE, weekendbag "Macadam Boston 50".

Canvas med läderdetaljer och läderklädda handtag, fästen av gulmetall delvis märkta Celine Paris. Invändigt fodrad med skinnimitation, ett dragkedjeförsett fack. 50x26x24 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Speedy 30".

Randig canvas med monogrammönster. Detaljer i vitt läder samt guldfärgad metall. Invändigt fodrad i ljus textil. Ett fack. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad. Lås samt nyckel medföljer. 30 x 23 x 17 cm. Kartong samt dustbag medföljer.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, weekendväska, "Keepall 60 Epi".

Rödbrunt epiläder med guldfärgade metalldetaljer. Nametag. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS MADE IN FRANCE" och numrerad. Längd 60 cm, höjd 34 cm, bredd 28 cm.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHANEL, beautybox/necessär, 1991-1994.

Svart, delvis quiltat lammskinn. Dragkedja i gulmetall. En innerficka. Märkt "Chanel", numrerad. 16 x 18 x 13 cm.

Aktuellt bud 2 511 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, dokumentportfölj, "Poche Ministre".

Monogramcanvas med spänne av läder. Invändigt fodrad med skinn. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in france". 37 x 29 x 3 cm.

Aktuellt bud 2 480 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Looping GM".

Monogramcanvas med skinnhandtag. Fodrad. Två innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 28 x 30 x 10 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Monogram cerises cherry Speedy 25", limited edition s/s 2005.

Monogramcanvas med körsbärsmotiv och ljusa skinndetaljer. Design av Takashi Murakami. Fodrad med brun canvas. Lås och nyckel. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Numrerad (2005). Längd ca 25, bredd ca 15, höjd ca 18 cm. Dustbag medföljer. Nyckel finns.

Aktuellt bud 4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, sportväska/seglarväska, "Louis Vuitton Cup".

Dragkedjeförsedd väska i grå textil med justerbar axelrem. Detaljer i ljust läder och metall. Två fack utvändigt, ett fack invändigt. Märkt "LOUIS VUITTON CUP 2000", numrerad 0729. Med hänglås i form av pingvin. Bredd 42 cm. Höjd 39 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, väska, "Roxanne".

MULBERRY, väska, "Roxanne".

Cognacsfärgat skinn med spännen och nitar av mässing. Två ytterfack. Ett innerfack med dragkedja. 34 x 22 x 17 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Neverfull GM".

Damier ebene canvas med detaljer och remmar i skinn, detaljer och spännen i gulmetall. Fodrad med röd randig canvas. Invändigt ett fack med dragkedja. Märkt och numrerad (2012), "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Längd 39-55 cm, höjd 32, bredd 20 cm.

Aktuellt bud 6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUCCI, plånbok.

GUCCI, plånbok.

Monogram- samt blommönstrad canvas. Fodrad med burgundyfärgat skinn. Dragkedja samt tryckknapp. Invändigt fack för kort och sedlar samt myntfack med dragkedja. Märkt "GUCCI made in italy" och numrerad. 20 x 11 cm. Med dustbag samt originalask.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, plånbok.

YVES SAINT LAURENT, plånbok.

Plånbok i lsilverfärgat läder med guldfärgad 'YSL' logo. Tryckknapp. 5 fack varav en med dragkedja. Med plats för 18 kort. Märkt "YVES SAINT LAURENT PARIS" samt "made in italy". Ca 19 x 10 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, "Silver Monogram Dentelle Elise Wallet", Limited edition 2006.

Dubbelsidig plånbok i monogramcanvas med broderat mönster i silvertråd. Invändigt sedelfack sex kortfack, samt ett fack för mynt. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Mått ca 10x11x3 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Papillon cherry blossom", Limited edition, 2003.

Logomönstrad samt blommönstrad brun canvas med ljusa skinndetaljer samt nitar. Spolformad modell med rosett och hänglås (märkt "LOUIS VUITTON PARIS, made in France") framtill samt nycklar. Fodrad med alcantara och skinn. Stämpelmärkt invändigt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 28 x 14 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERMÈS, fyra slipsar.

HERMÈS, fyra slipsar.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, stövletter, storlek 40,5.

Svart skinn med platå. Märkta YSL. Höjd platå ca 2 cm. Klackhöjd ca 12 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Cannes".

Fodrad, dragkedjsförsedd necessär i svart epi-läder med top handle-handtag. Detaljer i "LV"- och "LOUIS VUITTON"-märkt guldfärgad mässing. Fodrad med alcantara. En innerficka. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Diameter 19 cm, höjd 20 cm. Lås medföljer. Dustbag.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERMÈS, "Collier de Chien" bälte.

Blått läderbälte med guldfärgat metallspänne med nitar. Stämpelmärkt "Hermès Paris" samt inpräglat i lädret "Hermès Paris made in France". Ställbart. Enligt märkning storlek 90. Längd ca 98 cm. Kartong medföljer.

Aktuellt bud 2 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LOUIS VUITTON, resväska, "Sirius 65". brun monogramcanvas.

Monogramcanvas med skinndetaljer. Luggagetag och mässingshänglås medföljer. Tygfodrad med ett större fack invändigt. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS MADE IN FRANCE" och numrerad. 65 x 45 x 22 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 2 858 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, resegarderob.

LOUIS VUITTON, resegarderob.

Monogramcanvas med skinndetaljer. Ett större ytterfack med dragkedja. Löstagbar och justerbar axelrem. Luggagetag. Tygfodrad. Ett större innerfack med dragkedja. Tre galgar samt en löstagbar insats i tyg. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ihopvikt 60 x 50 x 15 cm.

Aktuellt bud 3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, "Brazza".

Damier Graphite. Invändigt flertalet fack för kort och sedlar. Myntfack med dragkedja. Skinnfodrad. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". 19 x 10 cm. Dustbag och originalkartong medföljer.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Keepall 50 Epi Black", samt plånbok.

Svart epiläder med detaljer i guldfärgad mässing. Utvändigt ett fack. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Nametag medföljer. Ca längd 50 cm, höjd 29 cm, bredd 23 cm. Numrerad VI0931. Knappförsedd plånbok i svart epiläder. Tre kortfack, ett myntfack. Märkt med numrering, "LV" och "LOUIS VUITTON PARIS made in France". I originalask med dustbag. 10 x 8 cm.

Aktuellt bud 6 550 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Keepall Bandouliere 45".

Weekendbag i Damier Graphite -kanvas med detaljer i svart läder och vitmetall. Dubbeldragked. D-ring. Avtagbar adresstag i läder och mässinglås med nycklar. Justerbar axelrem i läder. Märkt med numrering ( samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Dustbag. Bredd 45 cm, höjd 28 cm.

Aktuellt bud 9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HERMÈS, fyra slipsar.

HERMÈS, fyra slipsar.

Siden i olika mönster. Märkta "HERMÈS PARIS". Längd mellan ca 140-145 cm, bredd mellan ca 7-9 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, väska.

GUCCI, väska.

Brunt skinn med detaljer av silverfärgad metall. Spänne med dekor av tigerhuvuden. Fodrad med skinn. Tre innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "GUCCI made in italy" och numrerad. 25 x 22 x 8 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, väska.

MULBERRY, väska.

Grön mocka och svart läder. Beslag av mässing. Invändigt fodrad med textil. Två fack, varav ett med dragkedja. Numrerad mässingsplakett samt plakettmärkt utvändigt. Ca 28 x 29 x 19 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Ramatuelle".

Fodrad väska i grå/lila epiläder. Justerbar axelrem. Beslag i matterad silvermetall. Baktill ett fack. Invändigt en ficka samt nyckelring. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS, made in France". Numrerad (2010). Ca 29 x 21 x 5 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, weekendbag.

MULBERRY, weekendbag.

Väska i rutig ylle med detaljer i canvas och brunt läder. Ställbar axelrem, en ficka med d-ring utvändigt. Adresstag. Invändigt fodrat med textil, en ficka med dragkedja. Märkt "Mulberry company made in England", samt numrerad på mässingsplakett. Ca 55 x 35 x 25 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Sac Plât".

Monogramcanvas med ljusa skinndetaljer. Etikettmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 36 x 8 x 38 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, AXELVÄSKA.

CHANEL, AXELVÄSKA.

Väska i beige caviar-läder med detaljer i guldfärgad metall. Fodrad med beige tyg, invändigt en ficka med dragkedja. Märkt "CHANEL MADE IN FRANCE" samt med numrering (år 2004-2005). Längd 27 cm, höjd 17 cm.

Aktuellt bud 4 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LOUIS VUITTON, SPEEDY 35 VÄSKA.

Handväska i monogramkanvas med dragkedja och detaljer i läder. Fodret i tyg, invändigt ett fack. Lås utan nyckel. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France", datumkod (1998). Bredd 35 cm, höjd 23 cm.

Aktuellt bud 300 EUR
Utropspris
300 EUR
KULSPETSPENNOR, 4 st, Chopard, Cartier, Dior och Corum.

Chopard, "Racing Black Resin Rubber Barrel Ball Pen", längd 14,5 cm. Cartier, "Pasha Platinum Finish", längd c:a 13,5 cm, i originaletui. DIOR, "Black Patent Resin & Engraved Silver Tone", längd 14 cm. CORUM, längd ca 13 cm.

Aktuellt bud 5 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STELLA McCARTNEY, clutch.

STELLA McCARTNEY, clutch.

Fejkläder i mörklila med lackad dekor i cerise samt guldfärgad kedja. Två fack, varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "STELLA MCCARTNEY Made in Italy". Ca 29 x 19 cm

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, pumps, storlek 39,5.

Svart skimrande utsida fodrade med svart skinn. Stämpelmärkta "YSL PARIS". Enligt märkning storlek 39,5. Klackhöjd 15 cm, höjd platåsula 3,5 cm. Dustbag medföljer.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Petit Noé epi".

Blått epi-läder med detaljer i mässingsfärgad metall. Fodrad med textil invändigt. Märkt LOUIS VUITTON PARIS, made in France. Reglerbar axelrem. Längd 25, bredd 19, höjd 27 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PRADA, kängor, storlek 38.

PRADA, kängor, storlek 38.

Svart läder med spännen i vitmetall. Dragkedja i sidan. Gummisula. Märkta "PRADA MILANO MADE IN SERBIA". Kartong medföljer.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PÄLSVÄST, Ajatar, Finland.

PÄLSVÄST, Ajatar, Finland.

I fårskinn med satinfoder. Storlek ca S. Rygglängd 55 cm, bystvidd ca 100 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
UGG "Vittoria" STÖVLAR i storlek 38,5 / 7,5.

I svart mockaläder samt grönskiftande päls. Pälsfoder. Smala skaft. Märkta "UGG Collection", "MADE IN ITALY". Storleken motsvarar ca storlek 37. Klackhöjd 11 cm, skaftlängd 36 cm. Med kartong.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
AFTONKLÄNNING, Monique Lhuillier.

Fodrad klänning i grå chiffong. Dragkedja. Etikettmärkt "ML Monique Lhuillier BRIDESMAIDS". Storlek ca 36. Rygglängd ca 153 cm, midjevidd ca 71 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
MULBERRY, ryggsäck, "Reston".

MULBERRY, ryggsäck, "Reston".

Grön canvas och svart läder. Tre fickor med dragkedja utvändigt. Beslag av silverfärgad metall. Invändigt textilfodrad med ett fack. Ställbara remmar. Märkt "Mulberry England". Höjd 40 cm, bredd 36 cm, djup 13 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Saumur 30".

Monogramcanvas med detaljer och remmar i brunt skinn. Invändigt fodrad med brunt textil. Två separata fack, det ena med ett innerfack, det andra med två. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" och numrerad (1988). Dustbag medföljer. Bredd 30 cm, höjd 23 cm, djup ca 15 cm.

Aktuellt bud 2 250 SEK
Utropspris
4 500 SEK
MULBERRY, väska.

MULBERRY, väska.

Brunt kongoläder. Detaljer i guldfärgd metall. Invändigt fodrad med rutigt tyg. Två fickor varav en med dragkedja. Avtagbar axelrem. Serienummer. Ca 30 x 15 x 21 cm. Dustbag.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, "Jersey Double Flap Bag", VÄSKA.

Axelväska i svart quiltat jersey med detaljer och Mademoiselle-kedja i guldfärgad metall. Fodrad med burgundifärgat läder. Sex fickor, varav en dragkedsförsedd, ett ytterfack. Märkt "CHANEL", "MADE IN FRANCE". (tillverkningsår 2002-2003). Bredd 25 cm, höjd 15 cm.

Aktuellt bud 320 EUR
Utropspris
1 800 EUR
CÉLINE, "Macadam Bucket Bag", VÄSKA.

Fodrad vintage axelväska i Macadam-kanvas. Justerbar axelrem och detaljer i läder. En ytterficka och en innerficka med dragkedja. Etikettmärkt "CELINE PARIS MADE IN ITALY DM95". Höjd 34 cm, bredd 24 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
LOUIS VUITTON, "Noé", VÄSKA.

LOUIS VUITTON, "Noé", VÄSKA.

Axelväska i epi läder med matchande foder. Justerbar axelrem. D-ring. Märkt med datumkod (1995) samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Höjd 34 cm, bredd 26 cm.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
400 EUR
LOUIS VUITTON, "Petit Bucket", VÄSKA.

Fodrad axelremsväska i monogramcanvas med detaljer i läder och justerbara axelremmar. Två innerfickor, varav en dragkedsförsedd. Med 8nyckelked. Märkt med datumkod (år 200) "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Dustbag. Bredd 23 cm, höjd 26 cm.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
350 EUR
LOUIS VUITTON, "Keepall 50 Epi", VÄSKA.

Weekendbag i svart epiläder med detaljer i guldfärgad mässing. Dubbeldragked. Utvändigt en ficka. Avtagbar adresstag i läder. Märkt med datumkod (1993) samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Bredd 51 cm, höjd 29 cm, djup 23 cm.

Aktuellt bud 470 EUR
Utropspris
650 EUR
CHANEL, "Double Flap Bag", VÄSKA.

Axelremsväska i svart quiltat lammskinn med detaljer i gulmetall. Fodrad med burgundifärgat läder. Fem innerfickor, varav en dragkedsförsedd, ett ytterfack. Märkt "CHANEL" ja "MADE IN FRANCE". Numrerad (tillverkningsår 1993-94). Längd 25 cm, höjd 16 cm.

Aktuellt bud 1 700 EUR
Utropspris
2 100 EUR
LOUIS VUITTON, väska, "Saint Jaques".

Fodrad, dragkedjsförsedd väska i svart epiläder. Detaljer i "LV"-märkt guldfärgad mässing. En innerficka. Märkt "LOUS VUITTON PARIS made in France". Numrerad (1993) Bredd ca 38 cm, höjd ca 24 cm, djup ca 10 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Reporter PM".

Monogramcanvas med bruna skinndetaljer. Beslag och dragkedja i mässing. Utvändigt en ficka. Två dragkedjeförsedda fack. Fodrad i beige canvas, två fack. Justerbar axelrem. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med numrering (1999). Ca 30 x 21 x 12 cm.

Aktuellt bud 2 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, necessär "Trousse toilette 23", nyckelfodral och plånbok.

Necessär i monogramcanvas med detaljer i metall. Fodrad med beige konstläder, ett fack samt tre flaskhållare. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 23 x 6 x 15 cm. Plånbok i monogramcanvas. Invändigt sedelfack samt myntfack. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Mått ca 10x11x2 cm Nyckelfodral i monogrammönstrad canvas. 6 nyckelhållare i metall. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". 10 x 6 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PÄLSJACKA, mink, Sovereign, omkring storlek S.

Beige mink. Två fickor. Knäppning med hyska och hake. Satinfodrad.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, pläd.

CHANEL, pläd.

Ull och cashmere. Ca 146 x 368 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHANEL, väska, "Caviar Medallion Tote".

Handväska i quiltat beige caviarläder med dragkedja och beige skinnfoder. Ett ytterficka, två innerfickor, varav en med dragkedja. Märkt "CHANEL", "MADE IN ITALY", numrerad. Bredd 30 cm, höjd 25 cm.

Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Eole 50", VÄSKA.

Resväska i monogramcanvas med detaljer läder, dubbeldragked. Fodrad i brunt tyg. På utsidan ett fack med dragkedja, två innerfickor. Uppfällbart handtag dolt under lock med dragkedja. MÄRKT "LOUIS VUITTON PARIS. Ca 50 x 29 x 30 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragkedja, adresstag. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt numrerad (1988) Längd 55 cm, höjd 30 cm, djup 25 cm.

Aktuellt bud 3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Neverfull GM" samt plånbok "Alexandra".

Fodrad väska i Damier Azur-canvas med detaljer i läder och i "LV"-märkta detaljer i guldfärgad mässing. En dragkedsförsedd innerficka. Märkt med numrering (2012) samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Mått ca 55 x 33 x 19 cm. Plånbok i Damier Azur-canvas med detaljer i "LV"- och "LOUIS VUITTON"-märkt metall. Med 13 kortfack, tre övriga fack, ett dragkedjesförsett fack samt en större ficka. Märkt med numrering samt "LOUIS VUITTON Paris Made in France". Längd 15, djup ca 3, höjd ca 10cm.

Aktuellt bud 4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Alma multicolor".

Multicolored monogram canvas i vitt med ljusa skinndetaljer, gula stickningar. Nitar, beslag samt dragkedjor i guldfärgad metall. Dragkedjor märkta "LOUIS VUITTON". Utvändigt ett fack med dragkedja. Fodrad i röd alcantarra, invändigt två fack varav ett för mobilen. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France", numrerad (2004). 32 x 23 x 16 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERMÈS "Clic-H" armband 2000-tal.

Emalj och rosa-guld pläterad, höjd 2 cm, diameter ca 5,5 cm, i originalask och dustbag.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, väska.

GUCCI, väska.

Svart skinn med detaljer i gulmetall. Reglerbar axelrem. Invändigt fodrad med skinn. Fyra fack var av ett med dragkedja. Märkt "Gucci ITALY" och numrerad. Mått ca 19 x 24 x 10 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, "East West", väska.

CHANEL, "East West", väska.

Axelväska / clutch i ljusgul Chocolate Bar- quiltat lackläder, ljust läderfoder med tre innerfack, axelrem av metallkedja tvinnad med skinnband, märkt "CHANEL" och "MADE IN FRANCE" samt numrerad 6590469, 26x4x13 cm, dustbag

Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
LANVIN "Happy Tote", AXELREMSVÄSKA.

Shopper i mörkgrått läder med fodret i svart tyg. En innerficka med dragkedja. Magnetlås. Etikettmärkt "LANVIN PARIS MADE IN ITALY". 38 x 48 cm.

Inga bud
Utropspris
500 EUR
MULBERRY, clutch.

MULBERRY, clutch.

Präglat orange läder. Detaljer i guldfärgad metall. Invändigt en ficka med dragkedja. Accompanied with a dustbag. Ca 33 x 13 x 7 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Keepall 55", VÄSKA.

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragked. D-ring. Avtagbar adresstag i läder. Märkt med datumkod (år 1995) samt "LOUIS VUITTON PARIS Made in France". Längd 56 cm, bredd 30 cm.

Aktuellt bud 420 EUR
Utropspris
500 EUR
LOUIS VUITTON, "Keepall Bandoulière 60", VÄSKA.

Weekendbag i monogramcanvas med detaljer i läder och guldfärgad mässing. Dubbeldragked. Avtagbar adresstag i läder samt justerbar axelrem i läder. Märkt med numrering (år 1989) samt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Bredd 60 cm, höjd 32 cm.

Aktuellt bud 350 EUR
Utropspris
700 EUR
LOUIS VUITTON, "Alma", VÄSKA.

LOUIS VUITTON, "Alma", VÄSKA.

Fodrad handväska i monogramcanvas med detaljer i läder. Top handle-handtag, dubbeldragked. En innerficka. Lås med två nycklar. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med datumkod (år 1997). Bredd 30 cm, höjd 24 cm.

Aktuellt bud 250 EUR
Utropspris
400 EUR
HERMÈS, weekend bag.

HERMÈS, weekend bag.

Mörkblått läder. Invändigt fodrad med textil. Märkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". Ca 60 x 25 x 26 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska "Reporter MM".

Monogramcanvas med bruna skinndetaljer. Beslag och dragkedjor i mässing. Två stora fickor varav en med med två mindre fack invändigt. Utvändigt en ficka. Fodrad i beige canvas. Justerbar axelrem. Stämpelmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Bredd 35 cm, höjd 27 cm, djup 15 cm.

Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
ALEXANDER MCQUEEN, väska, "Jewelled Satchel", 2018.

Svart kalvskinn med dekorativt spänne och axelremskedja i guldfärgad metall. Justerbar axelrem. Fodrad med mocka. Tre innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY" och numrerad. 24 x 15 x 8 cm.

Inga bud
Utropspris
12 000 SEK
LOUIS VUITTON, "EPI Croisette MM".

Fodrad, dragkedjsförsedd väska. Grått epiläder, detaljer i silverfärgad "LV"-märkt metall. Två innerfickor samt D-ring. Märkt med numrering, "LOUIS VUITTON" och "LOUIS VUITTON PARIS made in Spain". Bredd ca 37 cm, höjd ca 30 cm, djup ca 11 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, necessär "Trousse toilette 28" samt fodral.

Monogram canvas. Fodrad i beige konstläder, invändigt ett fack samt rem för tre flaskor. Etikettmärkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France". Ca 28 x 8 x 17 cm. Fodral i monogramcanvas. 13 x 6,5 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALEXANDER MCQUEEN, väska, "Box Bag 19", 2018.

Cremefärgat getskinn med spänne och axelremskedja i guldfärgad metall. Fodrad med puderrosa mocka. Två innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY" och numrerad. 19 x 15 x 7 cm.

Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
ALEXANDER MCQUEEN, sneakers, 2018, storlek 43.

Vit kanvas och svart skinn. Polykroma sidenapplikationer. Märkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY".

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK