Vårens Moderna 566

76 föremål
944. MATTA. "Nyponblomman". Rölakan. 306 x 205,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
945. MATTA. "Blåplump". Rund. Rölakan. 302,5-310 cm i diameter. Signerad MMF.
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
958. MATTA. Rölakan. 241 x 167,5 cm. Signerad SN.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
921. MATTA. Rölakan och gobelängteknik. 549 x 291 cm. Signerad MLH JSJP ID.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
964. MATTA. "Tjärmark". Rölakan. 233 x 150 cm. Signerad J (Judith Johansson).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
9 000 - 10 000 SEK
911. VÄVNAD. Slätväv. 248 x 137 cm.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
960. MATTA. Rölakan. 211 x 133 cm.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
971. MATTA. Rölakan. 155 x 100 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
965. MATTA. Rölakan. 211,5 x 165 cm. Signerad JLH IMV.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
950. MATTA. Rölakan. 214 x 142,5 cm. Signerad Brita Grahn.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
966. MATTA. Rölakan. 225 x 169 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
967. MATTA. "Rosengård". Rölakan. 264 x 196 cm. Signerad JJ EE (?).
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
968. MATTA. Rölakan. 220,5 x 202,5 cm. Signerad AKN NBH.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
923. MATTA. Gobelängteknik. 317 x 200,5 cm. Signerad SKLH KB 1966.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
926. MATTA. "Ståndaren". Flossa. 295 x 187 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
943. MATTA. "Rutmattan". Rölakan. 195 x 144 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
956. MATTA. "Falurutan, m.blå II". Rölakan. 242 x 171 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
952. MATTA. "Salerno blå". Rölakan. 295,5 x 235 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
915. MATTA. "Snäckorna". Gobelängteknik. 222 x 144,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
973. MATTA, "Röda Slingan", rya. 208,5 x 104. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
922. MATTA. Rölakan och gobelängteknik. 224,5 x 164,5 cm. Signerad EG.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
932. MATTA. "Skvattram". Reliefflossa. 219 x 123 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
940. MATTA. "Blå heden". Rölakan. 260,5 x 170,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
948. MATTA. "Rödbroka". Rölakan. 315,5 x 231,5 cm. Signerad AB MMF AML.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
976. MATTA. "Rosa". Rya. 183 x 138,5 cm. Signerad USE. Finland 1950-60-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
949. MATTA. "Röda Havet". Rölakan. 238,5 x 178,5 cm. Signerad AB MMF MR.
Klubbat pris
43 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
927. MATTA. "Ängarna". Flossa. 143 x 85,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
936. MATTA. "Vit botten". Rölakan. 251 x 174 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
928. MATTA. "Blåringen". Flossa. 310 x 205,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
907. VÄVNAD. "Täppan". Gobelängteknik. 62 x 104 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
924. MATTA. "Solfläckar". Gobelängteknik. 612,5 x 413,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
175 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
963. MATTA. Rölakan. 246 x 171,5 cm. Signerad HJ KH.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
934. MATTA. Reliefflossa. 232 x 164,5 cm. Komponerad av Ingrid Hellman-Knafve.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
930. MATTA. "Tusenskönan" ("Bellis"). Flossa. 317 x 208 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
974. MATTA. "Marina grön". Rya. 211,5 x 157 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
937. MATTA. "Vit botten". Rölakan. 228,5 x 172 cm. Signerad MMF.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
962. MATTA. Rölakan. 204,5 x 141 cm. Signerad NKT.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
941. MATTA. "Blå heden". Rölakan. 227 x 162,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
931. MATTA. "Rödingen". Flossa. 221 x 145,5 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
969. MATTA. Rölakan. 229 x 144 cm. Sverige 1962.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
951. MATTA. Rölakan. 324,5 x 204,5 cm. Sverige 1940-50-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 17 000 SEK
970. MATTA. Rölakan. 310 x 263 cm. Signerad RC (Rakel Carlander).
Klubbat pris
37 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
917. MATTA. "Tånga ljus". Gobelängteknik. 245 x 173 cm. Signerad AB MMF BN.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
946. MATTA. "Blåplump". Rölakan. 273,5 x 183,5 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
39 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
909. VÄVNAD. "Bokstäverna". Gobelängvariant. 44 x 74 cm. Signerad BS.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
975. MATTA. "Illusion". Rya. 150 x 121 cm. Komponerad av Viola Gråsten.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
906. VÄVNAD. "Täppan". Gobelängteknik. 49,5 x 179 cm. Signerad AB MMF.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
959. MATTA. Rölakan. 659 x 318,5 cm. Möjligen Linköpings Hemslöjd.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

128. Anna Petrus, bordslampa, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
Aktuellt bud:
175 000 SEK