173
341081

Otto G Carlsund

(Sverige, 1897-1948)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 630 - 5 450 EUR
3 870 - 5 800 USD
Klubbat pris

Otto G Carlsund
(Sverige, 1897-1948)

OTTO G CARLSUND, Gouache. Signerad OGC och daterad VI -34.

"Katakombbruden" . 26 x 19,5 cm.

Ej undersökt ur ram.

Proveniens

Tidigare i arkitekt Nils Einar Erikssons samling, Göteborg, inköpt direkt av konstnären, därefter i arv.

Liljevalchs Konsthall, "Otto G Carlsund", 22 september 2007 – 6 januari 2008.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1214. Vaser, ett par, lackerade med inläggningar, Qingdynastins mitt.
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
6 000

ditt bud
Aktuellt bud:
6 000 SEK